Startuje Red Bull X-Fighters! Wiecie, jak dane z rozgrywek trafiają na ekrany TV i monitorów?

Startuje Red Bull X‑Fighters! Wiecie, jak dane z rozgrywek trafiają na ekrany TV i monitorów?

Startuje Red Bull X-Fighters! Wiecie, jak dane z rozgrywek trafiają na ekrany TV i monitorów?
Źródło zdjęć: © Intel
24.06.2016 14:29, aktualizacja: 27.06.2016 08:21

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest możliwe, że dane gromadzone podczas meczy lub zawodów (np. dane z motocykli, kasków i butów zawodników) trafiają na ekrany TV i monitorów? Przy okazji Red Bull X-Fighters mamy dla was odpowiedź! 24 czerwca startują Red Bull X-Fighters, największe na świecie zawody we freestyle’u motocrossowym. Tegoroczna impreza zapowiada się wyjątkowo. Dzięki współpracy Intela i Red Bulla widzowie i zawodnicy otrzymają dostęp do szczegółowych informacji na temat ewolucji wykonywanych przez mistrzów FMX. "Tak będzie wyglądać sport XXI wieku" - twierdzi Intel.

Podniebne tricki będą rozkładane na czynniki pierwsze i analizowane w czasie rzeczywistym, a zgromadzone w ten sposób dane trafią na ekrany telewizorów i monitorów widzów sportowego show.

Podczas zawodów odbywających się na kultowej madryckiej arenie Plaza de Toros de Las Ventas Red Bull oraz Intel wykorzystają najnowsze rozwiązania technologiczne, które pozwolą na gromadzenie i analizę w czasie rzeczywistym szczegółowych danych obrazujących parametry akrobacji motocrossowych mistrzów FMX. Sercem systemu będzie niewielki moduł Intel Curie, który będzie zbierał informacje między innymi o wysokości skoków zawodników, prędkości przy wybiciu z rampy, czasie spędzonym w powietrzu oraz czasie trwania poszczególnych manewrów.

Małe jest wielkie – czyli jak dane z motocykli, kasków i butów zawodników trafiają na ekrany TV i monitorów

Intel Curie to niewielki moduł, wielkością i kształtem przypominający guzik. Urządzenie składa się z 32-bitowego procesora Intel Quark i może pracować przez długi czas zasilane baterią wielkości monety. Curie został wyposażony w 8. kB pamięci operacyjnej, 384 kB pamięci flash, rozbudowany zestaw czujników o sześcioosiowym systemie pomiarów - z akcelerometrem i żyroskopem - oraz akumulator i moduł do ładowania. Za łączność odpowiada Bluetooth Low Energy. Intel Curie jest mózgiem niewielkiego krążka instalowanego na motocyklach, kaskach i na butach zawodników Red Bull X-Fighters. Analogiczne rozwiązanie zainstalowane zostanie także w obrębie areny, na której odbywa się impreza.

Zbierane w czasie rzeczywistym dane z czujników przekazywane są do urządzenia napędzanego kolejnym modułem Intela –. płytką Intel Edison. Następnie wędrują do minikomputera Intel NUC, który pełni funkcję serwera i przetwarza dane, udostępniając przejrzyste statystyki. Pozyskane w ten sposób informacje to nie tylko wartość dodana dla widzów, to także cenny materiał do analizy dla zawodników oraz ich trenerów. Zgromadzone dane posłużą im do optymalizacji treningów i dalszego zwiększania możliwości sportowców.

Zawody Red Bull X-Fighters będą transmitowane na żywo 2. czerwca o godzinie 23:00 (22.00 CET) na kanale Red Bull TV. Kanał ten jest dostępny między innymi na telewizorach z dostępem do sieci, konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

słk

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)