Atak na serwis Techcrunch

Atak na serwis Techcrunch26.01.2010 12:00
Atak na serwis Techcrunch

Dzisiaj nad ranem czasu polskiego hakerzy zaatakowali popularny blog technologiczny Techcrunch. Przez kilka godzin po połączeniu się z jego stroną główną http://www.techcrunch.com można było przeczytać informację o tym, ze atak został przeprowadzony z wykorzystaniem luki bezpieczeństwa.

Z informacji zamieszczonych na stronie firmy Sophos, zajmującej się bezpieczeństwem, wynika, że Techcrunch nie został zaatakowany przez szkodliwe oprogramowanie (malware). Nie wyjaśniono jednak, co było przyczyną zniknięcia blogu z sieci.

288764269712128147
Źródło zdjęć: © (fot. TechCrunch)

Zdaniem Grahama Cluley?a z Sophosu obsługa techniczna dosyć szybko opanowała problem. Powodem dla którego Techcrunch przez kilka godzin nie został przywrócony online była chęć szczegółowego sprawdzenia zabezpieczeń serwisu.

Celem przeprowadzonego około 7.20 ataku był amerykański Techcrunch. Jego europejska wersja - http://eu.techcrunch.com/ była dostępna bez przeszkód.

Techcrunch to jeden z popularnych źródeł informacji na temat Internetu, mobilnych start-upów oraz Web 2.0. Został założony w 2005 r., obecnie prócz serwisu w USA, dostępne są też: wersja europejska, oraz wersje lokalne przeznaczone dla rynków japońskiego i francuskiego.
Po dzisiejszym incydencie Techrunch dołączył do listy znanych serwisów, które w ostatnich miesiącach stały się celem ataków. Są wśród nich Twitter, Gmail oraz chińska wyszukiwarka Baidu.com.

Po godzinie 1. czasu polskiego serwis wznowił swoją działalność.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)