Kolejny bardzo duży serwis z torrentami poległ

Kolejny bardzo duży serwis z torrentami poległ

27.11.2009 12:45, aktual.: 27.11.2009 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z największych serwisów torrentowych - Mininova.org informuje na swoich stronach internetowych o zaprzestaniu dystrybucji większości materiałów

Jak czytamy na blogu serwisu, przez kilka miesięcy administratorzy testowali metody filtrowania dodawanych treści. Okazało się jednak, że nie jest technicznie możliwe stworzenie filtra, który w 100% pozwoliłby na wyeliminowanie nielegalnych treści. W związku z powyższym serwis musiał dostosować się do sierpniowego wyroku sądu w Uttrechcie, który nakazuje mu usunięcie wszystkich materiałów o określonych tytułach, ponieważ właściciele praw autorskich nie zgadzają się na publikację. W efekcie pod adresem mininova.org znajdziemy jedynie pozycje udostępniane w ramach usługi Content Distribution, która pozwala artystom na darmowe rozprzestrzenianie swoich dzieł za pośrednictwem serwisu torrentowego.

Obraz
© (fot. IDG)

Choć administratorzy informują na blogu, że nie wykluczają wniesienia apelacji, to ciężko nie odnieść wrażenia, że ostatnie zdania wpisu brzmią jak pożegnanie z użytkownikami. Nie jest żadną tajemnicą, że serwis Mininova stanowił jedną z najpopularniejszych metod pozyskiwania najnowszych filmów, muzyki lub gier.

W tej chwili wyraźnie już widać, że prawna krucjata przeciwko sieciom plików torrent z każdym dniem odnosi coraz większe sukcesy i ma już zasięg globalny. Wciąż jednak pozostaje pytanie dlaczego wielkie koncerny wolą ścigać ludzi za udostępnianie plików w sieci zamiast spróbować szukania nowych rozwiązań dla dystrybucji swoich materiałów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (342)