Uwaga na ten serwis! Naciągają internautów

Uwaga na ten serwis! Naciągają internautów

30.01.2014 13:02, aktual.: 31.01.2014 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli komuś wydawało się, że afera, jaka wybuchła wokół serwisu pobieraczek.pl w 2012 roku i późniejsze kary UOKiK dla właścicieli serwisu skutecznie odstraszyły kolejnych oszustów… jest w wielkim błędzie. Naciągacze byli, są i będą, a kolejnym serwisem internetowym, dołączającym do niechlubnego grona stron, które należy omijać szerokim łukiem jest taniezakupy.pl.

Serwis taniezakupy.pl próbuje przyciągnąć użytkowników promocjami, w których zniżki sięgają rzekomo nawet 80 proc. Cała strona sugeruje, że jest sklepem internetowym: w lewej kolumnie widzimy koszyk zakupowy, na środku widnieje wyszukiwarka produktów, a główna kolumna, poza wielkim komunikatem o promocjach, przecenach i wyprzedażach zawiera całą masę kategorii produktowych. Niestety, rejestracja w serwisie może nas kosztować 149 zł oraz całe miesiące nerwów - dowiadujemy się z wpisu na blogu Jakuba Wątora z Gazety Wyborczej.

Gdyby zachęcony obietnicami strony głównej serwisu internauta podczas zakładania konta przeczytał regulamin, dowiedział by się, że za przeglądanie ofert przyjdzie mu zapłacić rocznie 14. zł z VAT. Przy czym, czytać regulamin musiałby bardzo uważnie, gdyż kwota podana jest słownie, a "VAT" zastąpiono słowami "podatek od towarów i usług", aby nie dało się tego zwrotu łatwo wyłapać ledwie przeglądając pisany prawniczym językiem dokument.

Brak oryginału faktury i nękanie mailami

O konieczności zapłaty dowiemy się zapewne dopiero, gdy firma wystawi nam fakturę proforma, a później zacznie nękać mailami ponaglającymi do przelania pieniędzy. Jeden z czytelników Jakuba Wątora, zażądał od zarejestrowanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich firmy Digital Premium Limited - właściciela taniezakupy.pl - przesłania oryginału faktury. Spotkało się to tylko z kolejnymi mailami, w których firma groziła podaniem do sądu i wpisaniem do Krajowego Rejestru Długów.

Jak uniknąć płacenia?

W przypadku osób oszukanych przez pobieraczek.pl UOKiK założył nawet bezpłatną infolinię, na której można było dowiedzieć się, jak sobie poradzić z nieuczciwym przedsiębiorcą. Liczba oszukanych przez taniezakupy.pl jeszcze nie jest na tyle duża, aby konieczne były tak masowe działania, warto jednak dmuchać na zimne. Jeśli padliście ofiarą nieuczciwego serwisu internetowego, pamiętajcie, że na odstąpienie od umowy zawartej na odległość bez podania powodu macie 1. dni. Dodatkowo, jeśli przedsiębiorca wprowadził was w błąd - tak, jak taniezakupy.pl, które nie zawierają po rejestracji żadnej oferty sprzedażowej ze zniżką 80 proc. - umowa podpisana w tej sytuacji jest nieważna.

_ gb/pż/gb _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (321)
Zobacz także