Śledztwo w sprawie Windowsa RT

Śledztwo w sprawie Windowsa RT
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

20.07.2012 08:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Unijny regulator rynku zbada oskarżenia o to, że Microsoft blokuje instalację konkurencyjnych przeglądarek internetowych w Windowsie RT. Sprawa dotyczy tego, że zgodnie z tym co zapowiadał Microsoft, w trybie Classic Windowsa 8 przeznaczonego na tablety z procesorami ARM, nie będzie można korzystać z innych przeglądarek niż Internet Explorer. W maju Komisja Europejska postanowiła przyjrzeć się bliżej tej sprawie, teraz zajmie się nią unijny regulator rynku.

Microsoft jest po części sam sobie winny. Rzecznik Komisji Europejskiej Antoine Colombani oświadczył wczoraj, że sprawa została włączona do postępowania rozpoczętego we wtorek, które otwarto, ponieważ Microsoft nie zapewnił wyboru konkurencyjnych przeglądarek internetowych w taki sposób, w jaki zobowiązał się trzy lata temu.

Z jednej strony tłumaczenia Microsoftu o tym, że firma nie dopuszcza innych przeglądarek w trybie Classic Windowsa RT ze specyficznych względów bezpieczeństwa, z którymi, najwidoczniej, tylko Microsoft może sobie poradzić brzmią idiotycznie. Z drugiej strony sytuacja staje się trochę kuriozalna. Nikt jeszcze nie kupił ani jednego egzemplarza Windowsa 8. w jakiejkolwiek wersji. Ten produkt nie jest jeszcze nawet skończony, niezależnie od tego jak ładnie wygląda Release Preview, więc rozpoczynanie śledztwa w chwili, w której nie ma jeszcze stanu faktycznego, jest cokolwiek dziwne. No ale przecież unijni urzędnicy robią to wszystko dla naszego dobra, prawda?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)