Router Asus RT-N14U z funkcją ochrony chmury

Router Asus RT‑N14U z funkcją ochrony chmury

Router Asus RT-N14U z funkcją ochrony chmury
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.02.2013 11:48, aktualizacja: 21.02.2013 15:55

Nowy router Asus RT-N14U został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach domowych i obsługuje połączenia o prędkości do 300Mbit/s w standardzie Wi-Fi 802.11n. Router wyposażony został w port USB pozwalający na podłączenie do modemów 3G/4G, zewnętrznych pamięci masowych i drukarek. Może bez problemu działać jako serwer drukarki i FTP lub jako zapasowe urządzenie sieci komórkowych dzięki łączności LAN i WAN.

Dostęp do pełnej funkcjonalności chmury

Asus AiCloud jest dostępny w niektórych wersjach interfejsu ASUSWRT i wymaga routerów z portem USB. Do tej pory tylko w najwyższe modele routerów tego producenta były konfigurowane, by obsługiwać tę funkcję. Sytuacja zmienia się wraz z wprowadzeniem RT-N14U, który również oferuje dostęp do chmury, a reprezentuje średnią półkę cenową.

Użytkownik otrzymuje pełny dostęp do chmury z dużą ilością funkcji przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa i prywatności. AiCloud pozwana na synchronizowanie, udostępnianie, strumieniowanie oraz daje dostęp do zawartości znajdującej się na podłączonym dysku z dowolnego miejsca. Usługa jest kompatybilna z systemami iOS, Android i Windows. Bez problemu łączy się z usługą ASUS WebStorage i umożliwia udostępnianie plików za pomocą linków. Można je wysyłać poprzez email, SMS oraz popularne aplikacje typu WhatsApp i LINE. Za bezpieczeństwo danych odpowiada obsługa protokołów: 64-bit/128-bit WEP, WPA, WPA2. TKIP, AES, WPA-PSK i WPA2-PSK.

Interfejs routera umożliwia proste monitorowanie i zarządzanie domową siecią. Za pomocą jednego kliknięcia można ustawić funkcję QoS, czyli dostosować do swoich potrzeb przepustowość w oparciu o typ połączenia, liczbę urządzeń sieciowych i uruchomionych aplikacji. Panel graficzny ułatwia dostęp do narzędzi, które umożliwiają mapowanie sieci, konfigurację drukarek, udostępnianie plików i ustawienie kontroli rodzicielskiej. Urządzenie wyposażono również w oprogramowanie Download Master pozwalające na pobieranie zawartości bezpośrednio na podłączoną do routera pamięć masową USB, nawet po wyłączeniu komputera. Możliwe jest też zdalne zarządzanie pobieraniem.

Cena: 200 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)