Niemcy rozdają Ubuntu właścicielom Windowsa XP

Niemcy rozdają Ubuntu właścicielom Windowsa XP

Niemcy rozdają Ubuntu właścicielom Windowsa XP
Źródło zdjęć: © chip.pl
17.09.2013 09:00

Władze niemieckiego miasta Monachium w związku z wygasającym w przyszłym roku wsparciem dla systemu Microsoft Windows XP postanowiło zadbać o swoich mieszkańców, a przy okazji spopularyzować nieco darmowe oprogramowanie.

W wybranych bibliotekach publicznych na terenie Monachium od dzisiaj do kwietnia 201. roku, każdy kto chce może otrzymać za darmo płytę z systemem Ubuntu 12.04 LTS.

Logika władz Monachium wydaje się być bezbłędna: zamiast wyrzucać stary komputer, który do tej pory służył ci bez zarzutu, ale niestety nie spełnia on wymagań nowszych wersji systemu Microsoft Windows, zainstaluj na nim Ubuntu.

W Niemczech z systemu Windows XP korzysta ok. 2. milionów użytkowników. To ogromna liczba. Jeśli więc nawet mały procent użytkowników zdecyduje się nie wyrzucać swoich komputerów, niemieckie miasta będą miały nieco mniej "elektronicznych odpadów" do przetworzenia.

Mi osobiście najbardziej w całej akcji podoba się promocja darmowego oprogramowania przez państwowe władze. Jest to trend, który coraz częściej pojawia się na terenie Unii Europejskiej. Przypomnijmy chociażby migrację na Linuksa, która odbyła się na terenie Walencji.

Może koniec wsparcia dla XP jest tą mityczną szansą na to, żeby Linux stał się domowym systemem operacyjnym? Czas pokaże.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Opłata audiowizualna. Zapłaci każdy"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)