Znamy datę premiery Windowsa 8

Znamy datę premiery Windowsa 8

Znamy datę premiery Windowsa 8
Źródło zdjęć: © Gizmodo
17.06.2011 13:22, aktualizacja: 17.06.2011 13:43

Wiceszef Microsoftu, Dan'l Lewin, zapowiedział, że Windowsa 8 możemy spodziewać się jesienią 2012 roku. Co wiemy na temat Windowsa 8 teraz?

Do jesieni 201. jeszcze dużo czasu, lecz na ten moment wiemy o paru ciekawych funkcjach "Ósemki". Wiadomo, że Windows 8 będzie działać na urządzeniach z procesorem w architekturze ARM (czyli także na tabletach). Z tabletowych przystosowań znajdziemy specjalną wersję IE, wzór blokowania ekranu i masę aplikacji stworzonych z myślą o dotyku. Wygląd Windowsa zostanie okrojony i przystosowany do standardów z Windows Phone 7 - w systemie od Microsoftu pojawi się interfejs Metro.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Już nie zobaczymy ekranów śmierci w kolorze niebieskim, a "C:\Windows" przestanie być domyślnym folderem instalacji - wybierzemy własny i nazwiemy go, jak nam tylko się podoba. Na dobrą sprawę, Windowsa odpalimy nawet z pendrive'a. To, że będzie znajdować się na osobnym nośniku, nie zmieni faktu, iż nasze ustawienia zostaną zsynchronizowane przy pomocy chmury. Nowości w programach to: wbudowany czytnik PDF-ów, zaawansowane przywracanie plików i program do prowadzenia wideo-rozmów Chatter.

Będzie minimalistycznie z wyglądu, a bogato w funkcjach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)