Ranking przeglądarek - Google Chrome wyprzedził Safari

Ranking przeglądarek - Google Chrome wyprzedził Safari

04.01.2010 11:42, aktual.: 04.01.2010 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W prowadzonej przez Net Applications statystyce udziałów w rynku przeglądarek WWW aplikacja Chrome Google'a zajęła w grudniu trzecie miejsce z wynikiem 4,63 procent, po raz pierwszy wyprzedzając apple'owskiego konkurenta - Safari (4,46 procent)

Niekwestionowanym liderem pozostaje Microsoft, w przypadku którego różne wydania Internet Explorera mają łącznie 62,6. procent udziałów w rynku, a za nim plasuje się Firefox z wynikiem 24,61 procent. Opera uzyskała 2,40 procent i jest na miejscu piątym. Net Applications opiera swoje statystyki na badaniach z udziałem osób odwiedzających 40 tysięcy wybranych stron WWW z całego świata, które jednak nie stanowią reprezentatywnej grupy użytkowników komputerów.

Obraz
© (Źródło: marketshare.hitslink.com. Kliknij, aby powiększyć wykres)

W zdecydowanej większości witryny są odwiedzane z komputerów biurkowych (według Net Applications wskaźnik ten wynosi ponad 98 procent), aczkolwiek urządzenia przenośne stopniowo zyskują na popularności wśród sieciowych surferów. Tylko na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku ich udział w rynku wzrósł o 21 procent - z 1,19 do 1,42 punktu procentowego. Lwią część, czyli około 55 procent, wypracowały tu smartfony z Androidem, a nieco mniej urządzenia BlackBerry (plus 22 procent), iPhone'y (plus 20 procent) i aparaty z Symbianem (plus 19 procent).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także