Skauci uczą obsługi komputera

Skauci uczą obsługi komputera

Skauci uczą obsługi komputera
16.01.2009 22:01, aktualizacja: 19.01.2009 10:34

Skauci z Wielkiej Brytanii pomagają tzw. "cyfrowo wykluczonym" poznać obsługę komputera i wejść w świat Internetu. Urząd pocztowy już przygotował specjalny program, który ma im w tym pomóc.

_ "To bardzo ciekawy pomysł. Oczywiście też mamy kontakt z seniorami, jednak nie jest to nauka obsługi komputera. Nie mamy takich możliwości. Nasza działalność opiera się o pomoc w codziennych obowiązkach jak np. zrobienie zakupów lub porządki w domu" _ - mówi Łukasz Adamczyk z ZHP w Warszawie.

Polscy seniorzy podstaw obsługi komputera uczą się zazwyczaj od członków rodziny. Jak tłumaczy Dorota Zielińska ze stowarzyszenia Tęcza, osoby starsze zbyt często boją się wyjść z domu.

_ "Osoby starsze coraz lepiej dają sobie radę w Internecie, a to głównie zasługa ich dzieci lub wnuków. Poza tym działania stowarzyszeń takich jak nasze kładzie wielki nacisk na wprowadzenie osób starszych w świat nowych technologii. Dlatego na przykład organizujemy szkolenia obsługi komputera. Mój ojciec, choć ma 70 lat, już obsługuje komputer o wiele lepiej niż ja. Kiedyś przesiadywał przed telewizorem, albo chodził do parku, a teraz nie może się oderwać sprzed monitora. Myślę, że jest to odpowiedni sposób na przywrócenie seniorów do życia społecznego. Gdy człowiek idzie na emeryturę to tak jakby przestał istnieć. Internet daje mu szansę zaistnienia na nowo _" - mówi Dorota Zielińska ze stowarzyszenia Tęcza.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)