Jak usunąć konto GG z komputera i telefonu?

Jak usunąć konto GG z komputera i telefonu?
Źródło zdjęć: © iStock.com | ilkercelik
Sylwia Ścibak

07.09.2017 21:56, aktual.: 09.09.2017 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komunikator Gadu-Gadu był niegdyś bardzo popularnym narzędziem do czatowania z wybranymi osobami i miało go na swoich komputerach bardzo wielu Polaków. Został jednak nieco wyparty przez Facebooka i Messengera, niemniej nadal można go używać, nawet na smartfonach. Jeżeli nie chcemy już z niego korzystać, możemy usunąć swoje konto. Oto poradnik, który wyjaśnia, jak to zrobić.

GG – informacje ogólne

Komunikator GG, wcześniej nazywany Gadu-Gadu, opracowała firma GG Network, a jego pomysłodawcą był Łukasz Foltyn. GG ujrzało światło dzienne w 2000 roku. Program ten zdobył ogromną popularność w Polsce, co więcej użyto go do komunikacji pomiędzy kosmonautami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej a użytkownikami na Ziemi w 2008 roku, w 30. rocznicę lotu Mirosława Hermaszewskiego.

Mogłoby się wydawać, że ten najsławniejszy komunikator internetowy umarł wraz z pojawieniem się zagranicznych odpowiedników, ale nic bardziej mylnego. Wciąż możemy go ściągnąć i to w wersjach zarówno na system Android, jak i Windows Phone i iOS. GG działa również na Windowsach, Linuxach i OS X.

Nowsza wersja GG umożliwia nam nie tylko rozmowę tekstową, ale także przesyłanie obrazów oraz materiałów wideo. Prócz tego możemy słuchać radia, grać w gry dla dwóch osób, a także bezpłatnie przechowywać dane na wirtualnym dysku GG.

Jak usunąć konto na GG?

Jeżeli znudził nam się komunikator GG, możemy usunąć z niego swoje konto. Uczynimy to zarówno w zainstalowanym na komputerze programie, jak i przez stronę internetową lub w telefonie.

Usunięcie konta GG sprawia, że znikają nasze dane osobowe, lista znajomych i konwersacje. Identyfikator naszego konta (numer) nie znika, a po jakimś czasie zostaje przydzielony innej osobie.

  • Jak usunąć konto GG z komputera?

Aby usunąć swoje konto GG na komputerze, wystarczy że wejdziemy w "Moje konto", a następnie w zakładkę "Profil". Na samym dole tejże zakładki znajduje się link "Usuń konto".

Podobnie działa to na stronie internetowej GG. Logujemy się na swój profil, wchodzimy w opcję "Moje konto", a następnie w "Profil" i polecenie "Usuń konto".

  • Jak usunąć konto GG z telefonu?

Aby usunąć konto GG z aplikacji na telefonie, wystarczy, że wejdziemy w ustawienia konta i – analogicznie do wyżej wymienionych przypadków – klikniemy w link "Usuń konto".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)