Android Messages od Google pozwoli wysłać SMS-a z komputera

Android Messages od Google pozwoli wysłać SMS‑a z komputera

Android Messages od Google pozwoli wysłać SMS-a z komputera
Źródło zdjęć: © google
Arkadiusz Stando
19.06.2018 10:21, aktualizacja: 19.06.2018 12:02

Google zaczyna wdrażać nową usługę, która pozwoli na wysyłanie SMS-ów z przeglądarki. Wystarczy aplikacja na urządzenie z systemem Android i krótka konfiguracja.

Nowa usługa Google'a pozwoli połączyć aplikację "Wiadomości/Wiadomości dla Android" z przeglądarką. Pod adresem messages.android.com znajdziecie całą instrukcję jak połączyć urządzenie z przeglądarką. Google twierdzi, że funkcja jest udostępniana użytkownikom od dzisiaj, a do końca tygodnia będzie dostępna już dla wszystkich. Niestety, w mojej aplikacji "Wiadomości" jeszcze nie ma tej opcji.

Aby połączyć smartfona z Android Messages, wystarczy zeskanować kod QR za pomocą aplikacji "Wiadomości". W tym celu należy przejść do aplikacji, następnie nacisnąć "Więcej" czyli trzy pionowe kropeczki w górnej, prawej części ekranu, a tam powinna pojawić się opcja "Wiadomości przez internet". Następnie otrzymamy możliwość zeskanowania kodu QR.

Obraz
© google

Google już wcześniej rozpoczynało wdrażanie pierwszych kroków w kierunku tego rozwiązania. Pierwszym z nich było wprowadzenie RCS, czyli Rich Communication Services. To standard używany przez gigantów komunikacji, między innymi w Messengerze Facebooka, iMessage czy WhatsApp. Jeśli Google chce z nimi konkurować, musi wręcz z niego korzystać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)