Koreańskie roboty uczą angielskiego

Koreańskie roboty uczą angielskiego
Źródło zdjęć: © AFP

29.12.2010 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawie 30 robotów rozpoczęło nauczanie języka angielskiego w Korei Południowej, w ramach pilotażowego projektu wykorzystującego roboty w celach edukacyjnych

Engkey, białe roboty o jajowatym kształcie, stworzone przez Korea Institute for Science and Technology rozpoczęły właśnie prowadzenie zajęć w 2. szkołach podstawowych w Daegu.

Na ekranie umiejscowionym na szczycie robota wyświetlana jest twarz. Robot krąży po sali mówiąc do uczniów, czytając im książki i tańcząc w rytm muzyki. Roboty, wyświetlające twarz avatara, są zdalnie kontrolowane przez nauczycieli angielskiego na Filipinach, który może widzieć i słyszeć uczniów dzięki zdalnemu systemowi kontroli.

Obraz
© (fot. AFP)

W Korei Południowej angliści są prawie nieosiągalni, dlatego władze chcą stworzyć lepsze warunki do nauki tego języka. Dobrze wykształceni i doświadczeni filipińscy nauczyciele są znacznie tańsi niż ich odpowiednicy gdziekolwiek indziej.

"Wydaje się, że dzieciakom podoba się wygląd robota, to że jest interesujący i uroczy. Również niektórzy dorośli wydają się być nim zainteresowani. Twierdzą, że czują mniejszy stres podczas rozmawiania z robotem niż z prawdziwym nauczycielem. Robot w klasie sprawia, że uczniowie stają się bardziej aktywnymi uczestnikami zajęć, szczególnie ci wstydliwi" - twierdzi Kim Mi-Young, przedstawiciel władz w Daegu.

Czteromiesięczny program pilotażowy jest sponsorowany przez koreański rząd, który na ten cel poświęcił 1,5. miliard won (ok. 1,37 mln dolarów).

Naukowcy już od 2009 roku realizują takie programy w szkołach, w celu stworzenia robotów przeznaczonych do nauczania nie tylko angielskiego, ale również matematyki i innych przedmiotów.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)