PassMark PerformanceTest 7.0 - sprawdź wydajność komputera

PassMark PerformanceTest 7.0 - sprawdź wydajność komputera

PassMark PerformanceTest 7.0 - sprawdź wydajność komputera
Źródło zdjęć: © PC World
02.10.2009 19:00, aktualizacja: 05.10.2009 10:51

PerformanceTest 7.0 to najnowsza wersja benchmarku wydana przez PassMark Software. Program od konkurentów odróżnia się stosunkowo niewielkim rozmiarem dzięki czemu pobieranie i instalacja nie trwają wieki.

Mimo zaledwie kilkunastomegabajtowej objętości, Performance Test 7.0 sprawdza wszystkie istotne elementy komputera. Za jego pomocą sprawdzisz wydajność procesora między innymi w operacjach stało- i zmiennoprzecinkowych, możliwości karty graficznej, pamięci i dysku czy napędów CD.

Obraz
© PerformanceTest 7.0 (fot. PC World)

Weryfikacja poszczególnych urządzeń rozłożona jest na testy cząstkowe, których wyniki dostępne są dla użytkownika. Aby jednak łatwo było przeanalizować rezultaty, są one na koniec posegregowane i przejrzyście podsumowane. Wyniki wszystkich benchmarków możesz zapisać na dysku i wysłać je do serwisu internetowego autorów programu.

Pobierz: PerformanceTest 7.0 (Windows XP, Vista, Windows 7)
Pobierz:PerformanceTest 7.0 (Windows Vista x64, Windows 7 x64)

Oprócz sprawdzania wydajności najpopularniejszych elementów systemu, PerformanceTest 7.0 została wyposażona w testy zaawansowane. Za ich pomocą można na przykład zmierzyć wydajność komputera w obliczeniach fizyki w grach, czy operacjach wielowątkowych rozdzielanych na rdzenie procesorów wielordzeniowych. Ciekawostką jest również możliwość przetestowania wydajności sieci, do której podłączasz peceta.

Porównaj wyniki z innymi internautami

Rezultaty pomiarów nie byłby wiele warte, gdyby nie można ich było do niczego porównać. PerformanceTest 7.0 pozwoli ci skonfrontować wydajność twojego komputera z innymi, których wyniki zostały wbudowane w aplikację lub z wynikami, które można pobrać z internetu.

Wersja testowa aplikacji działa bez ograniczeń przez 3. dni. Program dystrybuowany jest w angielskiej wersji językowej.
więcej w serwisie PC World Komputer »

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)