Serwis społecznościowy Hi5 po polsku

Serwis społecznościowy Hi5 po polsku

11.10.2007 16:00, aktual.: 11.10.2007 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wizja zdobycia polskiego rynku serwisów społecznościowych zachęca kolejnych zagranicznych graczy. Mamy już polskojęzyczne Bebo, niedługo powinien pojawić się MySpace. Tymczasem od kilku dni działa polska wersja serwisu hi5.com. Według firmy badawczej Alexa.com Hi5 jest dziesiątą największą witryną internetową na świecie, dwa miejsca po Facebook.

ComScore podaje, że serwis ma 35 mln użytkowników miesięcznie na całym świecie. Hi5 informuje, że ma już ponad 60 mln założonych kont.

Hi5 dostępne jest w wersjach angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej, portugalskiej, holenderskiej, rumuńskiej a od 9 października oficjalnie w polskiej.

Siedziba firmy mieści się w San Francisco. Hi5 otrzymało 20 mln USD na inwestycje od funduszu venture-capital.

Jak pisze Read/Write Web o serwisie nie mówi się w USA, gdyż większość ruchu generuje on poza Stanami - w krajach Ameryki Południowej, czy w Rumunii, gdzie jest jedną z najpopularniejszych stron.

Według Alexa.com witryna Hi5.com jest znacznie większa od Bebo.com i niewiele ustępuje Facebookowi.

Liczba użytkowników Hi5 w Polsce jest znikoma - serwis jest nieobecny w wynikach badania Megapanel PBI/Gemius za lipiec 2007 r.

Wpis na blogu Hi5 dotyczący uruchomienia polskiej wersji - http://www.hi5networks.com/blog/2007/10/hi5_now_in_polish.html.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)