Serwis społecznościowy dla... dzieci

Serwis społecznościowy dla... dzieci

Serwis społecznościowy dla... dzieci
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.11.2012 11:02, aktualizacja: 08.11.2012 12:17

Na polskim rynku debiutuje nowy serwis społecznościowy Funtasto, który jest skierowany do dzieci i zamknięty dla dorosłych.

Jednym z poważniejszych zagrożeń dla dzieci w internecie jest to, że mogą one nawiązać kontakt z kimś dorosłym, kto ma wobec nich złe zamiary. W sieci często trudno ustalić, kim jest osoba, z którą rozmawiamy, dorosły może przedstawić się jako dziecko, pokazując nawet cudze zdjęcia dla uwiarygodnienia swojego oszustwa. Funtasto ma być odpowiedzią na te zagrożenia i być serwisem społecznościowy dostępnym tylko dla dzieci i całkowicie zamkniętym dla dorosłych. Granicą wieku dla użytkowników jest 1. lat.

Aby korzystać z serwisu trzeba się zarejestrować. Kluczowym elementem procesu rejestracji jest autoryzacja w oparciu o kamerę video. Użytkownik proszony jest o dokonanie nagrania. Aby uniknąć podstawienia filmiku, filmik musi zawierać wykonanie określonego gestu, a nie wiadomo o jaki gest system poprosi. Potem system, wykorzystując stworzony algorytm, obliczy, czy proporcje ciała na filmie odpowiadają proporcjom dziecka czy dorosłego. Twórcy witryny zapewniają, że konta będą wyrywkowo kontrolowane ręcznie, a dopóki liczba kont będzie na to pozwalała, to kontrolować będą wszystkie konta. Serwis Funtasto.com uzyskał rekomendację Fundacji Kidprotect.pl.

Oto wybrane funkcjonalności serwisu:
• FunPage – każde dziecko może założyć stronę poświęconą swojej pasji lub dołączyć do już istniejącej strony.
• Miejsca –może to być ulubiony plac zabaw, klub sportowy, itp.
• Wydarzenia –w większości zakładane przez użytkowników.
• Gry
• Komunikator
• eSzkoła –. treści edukacyjne, przygotowane tak, by były atrakcyjne dla dzieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)