Serwis społecznościowy dla starszych

Serwis społecznościowy dla starszych

Serwis społecznościowy dla starszych
Źródło zdjęć: © SagaZone
06.11.2007 11:30, aktualizacja: 06.11.2007 12:13

Internet nie musi być domeną nastolatków i studentów. Postanowiła udowodnić to firma Saga Group w brytyjskim hrabstwie Kent - uruchomiła ona serwis społecznościowy Saga Zone, który przeznaczony jest dla osób po 50. roku życia.

Dotychczas zapisało się do niego 13 000 użytkowników. W serwisie znajdą oni najróżniejsze informacje - od porad dotyczących uprawy ogródka, po rady miłosne. Osoby w wieku ponad 50 lat stanowią coraz większą grupę internautów. W sierpniu spędzili oni w Sieci o 30% więcej czasu, niż miesiąc wcześniej.

Profesor psychologii, Cary Cooper, chwali Saga Zone. Serwis pozwala starszym osobom na zapoznanie się z nowymi technologiami, umożliwia im utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Zauważa przy tym jednak, że "to pokolenie zawsze będzie wolało spotkania osobiste, bo do takiej formy kontaktu osoby starsze są przyzwyczajone i chcą się spotykać osobiście" - dodaje Cooper. "I mam nadzieję, że my wszyscy też nie zrezygnujemy z komunikacji twarzą w twarz. Teraz nawet w biurach możesz zobaczyć, że ludzie wysyłają e-maile do kolegi, który siedzi o trzy biurka dalej" - dodaje.

Więcej informacji: Saga Zone - http://www2.saga.co.uk/sagazone/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)