Nokia inwestuje w serwis społecznościowy Twango

Nokia inwestuje w serwis społecznościowy Twango

Nokia inwestuje w serwis społecznościowy Twango
24.07.2007 12:30, aktualizacja: 24.07.2007 13:29

Nokia ogłosiła, że przejmuje Twango.com, aby umożliwić swoim klientom łatwy sposób na wymianę mediów poprzez urządzenia mobilne. Twango to połączenie bezpłatnej, publicznej składnicy plików rozmaitych typów oraz serwisu społecznościowego.

W serwisie można umieszczać swoje fotografie, wideo, dokumenty z edytorów, arkusze itp. Materiały można etykietować jako prywatne bądź publiczne. Anonimowo można wysłać jednorazowo plik o wielkości do 10 MB, a po zarejestrowaniu się nawet 100 MB.

Pliki zamieszczone na serwisie można posyłać za pomocą formularza w przeglądarce, pocztą elektroniczną, czy z cyfrowego aparatu fotograficznego.

_ - Nokia rozważała 75 innych serwisów, zanim postanowiła kupić Twango - _ mówi Gerard Wiener, odpowiedzialny za nowe inwestycje w Nokii. _ - Zdecydowaliśmy się na Twango z powodu jego założycieli, którzy są nie tylko świetnymi fachowcami, ale i entuzjastami fotografii, a ponadto doskonale znają się na usługach internetowych. _

Twango został założony pod koniec 2004 r. przez piątkę byłych pracowników Microsoftu, a oficjalnie rozpoczął swoją działalność w październiku 2006 r.

W związku z przejęciem przez międzynarodową korporację, serwis ma również poszerzyć swoją działalność na inne kraje. W przyszłości planuje otworzyć specjalne jednostki odpowiedzialne za wdrożenie serwisu w różnych krajach.

Serena Glover, jedna z twórców Twango, uważa że dzięki "opiece" tak znanej marki jaką jest Nokia, serwis czeka dynamiczny wzrost popularności. _ - Nasz serwis nadal będzie bezpłatny, ale wraz z dalszym rozwojem planujemy poszerzanie usług, za które będzie się płacić- _ tłumaczy Glover.

Jak wyjasnia Glover, każdy, kto ma telefon z dostępem do poczty elektronicznej, może korzystać z Twango. Przedstawiciele Nokii potwierdzają, że serwis chce nadal pozostać otwarty dla wszystkich użytkowników.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)