Service Pack 3 i procesory AMD: restart za restartem

Service Pack 3 i procesory AMD: restart za restartem

Service Pack 3 i procesory AMD: restart za restartem
12.05.2008 16:30, aktualizacja: 17.05.2008 19:58

Problemów z Service Packiem 3 do Windows XP ciąg dalszy - tym razem w Sieci pojawiły się doniesienia, że po zainstalowaniu dodatku system w trakcie powtórnego rozruchu napotyka na błąd i restartuje się. I tak w nieskończoność...

Na forum pomocy technicznej Microsoftu - http://forums.microsoft.com/technet/showpost.aspx?postid=3227892&siteid=17&sb=0&d=1&at=7&ft=11&tf=0&pageid=0 użytkownik kryjący się pod nickiem _ Olin _ pisze: "Właśnie zainstalowałem Service Pack 3 do Windows XP i po zakończeniu procesu, w trakcie ponownego uruchomienia, system nie może się załadować. Wyświetla się tylko ekran Windows i następuje ponowny restart." Inni użytkownicy zgłaszali również, że po instalacji dodatku nie było nawet możliwe uruchomienie Windows w trybie awaryjnym.

Obraz

Jesper Johansson, były menedżer ds. polityki bezpieczeństwa w Microsofcie, wskazuje, że problem dotyczy m.in. użytkowników komputerów wyprodukowanych przez Hewlett-Packarda, a wyposażonych w procesory AMD ( zdaniem Johanssona przyczyną błędu jest umieszczanie przez HP w trakcie ładowania systemu obrazka, którego nazwa jest taka sama w przypadku komputerów z CPU Intela i AMD ). Skutkuje to tym, że system instaluje sterownik intelppm.sys, przeznaczony dla komputerów z układami Intela, zamiast sterownika amdk8.sys, odpowiedniego dla maszyn z procesorami AMD. Kłopoty mogą spotkać także osoby, w których komputerach "siedzą" płyty główne dla procesorów AMD.

Aby zakończyć proces nieustannych rebootów Windows, radzi Johanssen, należy w trakcie uruchamiania systemu wcisnąć F8 i wybrać opcję wyłączającą automatyczny restart systemu po błędzie, uruchomić Windows w trybie awaryjnym i w konsoli odzyskiwania wyłączyć sterownik intelppm.sys - nie dotyczy to oczywiście posiadaczy pecetów z CPU Intela ( więcej informacji:
Blog Jespera Johanssona - http://msinfluentials.com/blogs/jesper/archive/2008/05/08/does-your-amd-based-computer-boot-after-installing-xp-sp3.aspx ).

To nie jedyne problemy, z jakimi borykają się posiadacze Windows, którzy zainstalowali trzeci dodatek do tego systemu. Dotyczą one m.in. przypadkowych restartów i całkowitych awarii systemu operacyjnego.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)