AMD wprowadza na rynek pierwsze procesory “Bulldozer”

AMD wprowadza na rynek pierwsze procesory “Bulldozer”

AMD wprowadza na rynek pierwsze procesory “Bulldozer”
Źródło zdjęć: © Matthew Rutledge / Flickr / CC
07.09.2011 14:58, aktualizacja: 21.09.2011 15:11

Firma AMD ogłosiła dziś rozpoczęcie dostaw pierwszych procesorów działających w oparciu o architekturę x86 “Bulldozer”. Produkcja pierwszych 16-rdzeniowych procesorów o nazwie kodowej “Interlagos,” rozpoczęła się w sierpniu, a pierwsze dostawy dla klientów OEM są już trakcie realizacji.

AMD rozpoczyna dostawy pierwszych procesorów działających w oparciu o architekturę x86 “Bulldozer”. Produkcja pierwszych 16-rdzeniowych procesorów o nazwie kodowej “Interlagos,” rozpoczęła się w sierpniu, a pierwsze dostawy dla klientów OEM są już trakcie realizacji.

Kompatybilne z infrastrukturą i platformami AMD OpteronTM Serii 610. procesory “Interlagos” powinny znaleźć się w ich ofercie już w czwartym kwartale tego roku. Wiele z procesorów z pierwszych zakontraktowanych dostaw znajdzie się na pokładzie tworzonych właśnie superkomputerów.

Czy jest to przełomowy moment dla branży? Tak twierdzi producent. Architektura “Bulldozer”. rozpoczyna według niego zupełnie nowy rozdział w kształtowaniu możliwości skalowania wydajności procesorów x86. Nowa, dająca dużą elastyczność architektura “Bulldozer” ma pozwolić na skalowanie niezbędne do stale zwiększających się nakładów pracy związanych z przetwarzaniem w chmurze i wirtualizacją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)