Nowe procesory AMD przeznaczone dla tabletów

Nowe procesory AMD przeznaczone dla tabletów

Nowe procesory AMD przeznaczone dla tabletów
Źródło zdjęć: © Matthew Rutledge / Flickr / CC
09.10.2012 11:46, aktualizacja: 09.10.2012 12:34

AMD wprowadza na rynek, przeznaczony przede wszystkim dla tabletów, procesor AMD Z-60 z akceleracją graficzną. Jest to procesor o najniższym poborze prądu wśród procesorów AMD APU.

AMD wprowadza na rynek, przeznaczony przede wszystkim dla tabletów, procesor AMD Z-60 z akceleracją graficzną. Jest to procesor o najniższym poborze prądu wśród procesorów AMD APU. Taktowanie dwurdzeniowego procesora to 1GHz.

Procesor AMD Z-6. wyposażono między innymi w technologię AMD Start Now, która umożliwia szybkie uruchomienie i wznowienie z uśpienia , a także ma zapewnić do ośmiu godzin pracy na baterii podczas przeglądania Internetu oraz do sześciu godzin odtwarzania filmów HD. Możliwości graficzne procesora APU (zintegrowana karta graficzna AMD Radeon) to obsługuja rozdzielczość Full HD 1080p, obsługa HDMI i przyzwoita wydajność w grach wraz z możliwościami Microsoft Direct X11.

Zastosowany w procesorze układ graficzny to Radeon HD625. z 80 rdzeniami. Dwurdzeniowy procesor główny taktowany jest z częstotliwością 1GHz ma 1MB pamięci podręcznej L2, a jego współczynnik TDP wynosi 4,5 W.

Tablety z procesorami AMD będą mogły korzystać z serwisu AMD App Zone, tj. będą miały zapewniony dostęp do kompletnego zasobu popularnych aplikacji, które wykorzystują pełne możliwości obliczeniowe procesora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)