Seksting, a zachowania seksualne nastolatków

Seksting, a zachowania seksualne nastolatków

Seksting, a zachowania seksualne nastolatków
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
18.09.2012 10:37, aktualizacja: 18.09.2012 13:20

Seksting, czyli przesyłanie telefonem komórkowym treści lub zdjęć o tematyce erotycznej, może sygnalizować większe zainteresowanie seksem, a nawet ujawniać ryzykowne zachowania seksualne.

Sondaż przeprowadzony w 201. r. w Los Angeles ujawnił, że co siódmy nastolatek uprawia seksting. Nowe badanie w tym samym mieście wykazało, że tych, którzy przesyłają przez komórkę treści i zdjęcia erotyczne, można aż siedmiokrotnie bardziej podejrzewać o to, że są również aktywni seksualnie.

Główny autor badań Eric Rice z University of Southern California w Los Angeles twierdzi, że jest to ważny sygnał dla rodziców. Z jego obserwacji, które przeprowadził wśród 183. uczniów, wynika, że spośród nastolatków, którzy posługują się telefonem komórkowym, 40 proc. ma już za sobą inicjację seksualną (dwie trzecie z nich używało prezerwatywy).

Podobnie wypadł sondaż opublikowany latem 201. r. w Houston. Wynika z niego, że co czwarty uczeń szkoły średniej uprawiał seksting. I częściej miał za sobą inicjację seksualną niż pozostałe dorastające nastolatki.

Jeff Temple, psycholog z University of Texas Medical Branch w Galveston, który uczestniczył w tych badaniach, powiedział Reutersowi, że dziewczęta przesyłające swym rówieśnikom przez telefon nagie zdjęcia częściej podejmują ryzykowne zachowania seksualne.

Jego zdaniem, seksting najprawdopodobniej odzwierciedla zachowania seksualne nastolatków. "To co ma miejsce w offline znajduje odbicie w tym co dzieje się online" - podkreśla.

Badacz przyznaje jednak, że nie ma pewności co jest pierwsze - seksting czy seks, bo nie przeprowadził jeszcze takich badań. Wkrótce jednak będzie nimi dysponował, bo właśnie zaczął je przygotowywać.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)