Sandisk prezentuje swoją największą kartę SD

Sandisk prezentuje swoją największą kartę SD

Sandisk prezentuje swoją największą kartę SD
Źródło zdjęć: © Sandisk
22.02.2010 14:19

SanDisk ogłosił dzisiaj premierę nowej 64 gigabajtowej SanDisk Ultra SDXC karty SD o największej pojemności w ofercie firmy. Ze swoimi 64GB pojemności, prędkością odczytu sięgającą 15MB/s i standardem transferu danych Class 4, nowa karta jest idealnym rozwiązaniem do zapisu/odczytu dużych plików o wysokiej rozdzielczości 1080p

SanDisk ogłosił dzisiaj premierę nowej 64 gigabajtowej karty SD o największej pojemności w ofercie firmy - SanDisk Ultra SDXC. Ze swoimi 64GB pojemności, prędkością odczytu sięgającą 15MB/s i standardem transferu danych Class 4, nowa karta jest idealnym rozwiązaniem do zapisu/odczytu dużych plików o wysokiej rozdzielczości 1080p.

Produkcja kart SDXC jest oparta o nową specyfikację SD 3.0. która umożliwia rozwój kart o wielkości 2 terabajtów (TB). Struktura plików exFAT na kartach SDXC znacznie ułatwia nagrywanie długich plików wideo w rozdzielczości HD. Na 64 GB karcie SanDisk Ultra SDXC można zapisać ponad 8 godzin takiego materiału video z prędkością 9 Mbps (standard HD).

Obraz
© (fot. Sandisk)

Ponieważ specyfikacja SD 3.0 została opublikowana stosunkowo niedawno, na rynku wciąż mało jest urządzeń, dostosowanych do tego standardu. Jednak wszystko wskazuje na to, że rozwój i zwiększenie liczby produktów wykorzystujących technologię SDXC w najbliższym czasie szybko wzrośnie. Canon podczas niedawno zakończonych targów CES ogłosił, że wszystkie kamery z nowej serii VIXIA i aparaty PowerShot będą kompatybilne z kartami SDXC. Już wkrótce standard SDXC wejdzie do użytku w znaczącej liczbie produktów z zakresu elektroniki konsumpcyjnej np. telewizorach HD, odtwarzaczach i nagrywarkach Blu-ray, kamerach, systemach nawigacji i telefonach komórkowych. Czytniki kart pamięci SanDisk ImageMate są kompatybilne z kartami SDXC, jeżeli użytkowany system operacyjny wspiera format plików exFAT.

Karta 64 GB SanDisk Ultra SDXC ma dożywotnią, ograniczoną gwarancję. Karta jest już dostępna w sprzedaży na stronie www.sandisk.com. Już niebawem będzie ona dostępna na całym świecie, także w Polsce w cenie ok. 1120 PLN brutto (cena zawiera podatek VAT).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)