Nowe dyski SSD SanDisk ReadyCache

Nowe dyski SSD SanDisk ReadyCache
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.09.2012 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SanDisk wprowadza do swojej oferty nową linię dysków SSD o nazwie ReadyCache. Dyski SSD umożliwiają w prosty sposób podniesienie wydajności komputerów PC poprzez przyśpieszenie rozruchu komputera i aplikacji.

SanDisk ReadyCache to rozwiązanie dedykowane dla pamięci podręcznej. Łączy ono 2,5-calowy dysk SSD o pojemności 3. GB, umieszczony obok dysku twardego, z oprogramowaniem ExpressCache. Gdy dysk SSD i oprogramowanie zostaną zainstalowane, specjalne algorytmy ReadyCache zaczną automatycznie zarządzać danymi, umieszczając w pamięci podręcznej często używane pliki, co powinno zwiększyć ogólną wydajność systemu.

SanDisk ReadyCache umożliwia teoretycznie nawet cztery razy szybszy rozruch systemu niż w przypadku samodzielnego dysku twardego, a aplikacje - według deklaracji producenta - mają się uruchamiać nawet 1. razy szybciej. SanDisk zapomina jednak, że do wydajnej pracy komputera nie wystarczy tylko szybki dysk, ale potrzebna jest także odpowiednio duża i szybka pamięć RAM oraz odpowiednio wydajny procesor, a zatem podane wartości przyśpieszenia pracy, to wartości w warunkach idealnych. Sam dysk to za mało. Zaletą rozwiązania SanDisk’a jest zachowanie spójności danych. Wszystkie dane umieszczone w pamięci podręcznej znajdują się również w głównej pamięci masowej, co zapobiega ich utracie w przypadku późniejszego odinstalowania pamięci podręcznej.

Cena: około 195 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)