Technologia uwierzytelniania RSA SecurID w dyskach SanDisk

Technologia uwierzytelniania RSA SecurID w dyskach SanDisk

Technologia uwierzytelniania RSA SecurID w dyskach SanDisk
Źródło zdjęć: © Sandisk
09.04.2008 11:30, aktualizacja: 09.04.2008 15:06

SanDisk wyposażył dyski usb flash z rodziny Cruzer Enterprise w technologię uwierzytelniania RSA SecurID ( wykorzystywanie tokenów programowych ) oraz oprogramowanie do kontroli administracyjnej CMC z modułem obsługującym dwuczynnikowe uwierzytelnianie RSA SecurID.

Dzięki takim rozwiązaniom użytkownik ma do dyspozycji pojedyncze urządzenie do bezpiecznego składowania danych oraz dwuczynnikowego uwierzytelniania i nie musi oddzielnie przenosić napędu flash oraz sprzętowego klucza uwierzytelniającego. Dyski flash SanDisk Cruzer Enterprise chronią wszystkie pliki za pomocą zaawansowanego, sprzętowego szyfrowania AES z 256-bitowym kluczem.

Napędy Cruzer Enterprise są zarządzane za pomocą oprogramowania serwerowego SanDisk CMC ( Central Management & Control ), dzięki czemu administratorzy IT mogą je z łatwością przydzielać i monitorować w całym cyklu eksploatacji. Jednocześnie wyposażone w programowe tokeny RSA SecurID, umożliwiają dwuczynnikowe uwierzytelnianie stosowane przy zdalnym lub mobilnym dostępie do sieci - tego typu procedura wymaga, aby użytkownik miał jednorazowy kod dostępu wygenerowany na dysku flash, stosowany łącznie z kodem PIN lub bez niego oraz znał hasło dostępu do dysku.
Oprogramowanie serwera CMC oferuje mechanizmy zarządzania cyklem życia dysków Cruzer Enterprise. Dostępne są mechanizmy centralnego przydzielania dysków w organizacji, odzyskiwania i odświeżania haseł przez sieć, centralnego tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, śledzenia wykorzystania, a także zdalnego wyłączania utraconych napędów. Oznacza to, że utrata dysku nie oznacza utraty danych, a administratorzy IT mogą przydzielić urządzenie zastępcze, kopiując na nie dane użytkownika z sieci. Oprogramowanie CMC może także współpracować z aplikacją RSA Authentication Manager, żeby zdalnie przydzielać tokeny programowe, a w razie konieczności instalować samą aplikację RSA SecurID u zdalnych pracowników - zmniejsza to koszty wdrożenia.

"Jest to idealne rozwiązanie dla pracowników, którzy chcą podróżować z niewielkim bagażem, jednak zachowując pełne możliwości dostępu do firmowej sieci. Docenią je również działy IT, które mają obawy co do bezpieczeństwa danych i problemów związanych z zachowaniem zgodności z wymogami regulacyjnymi" - powiedział Roy Ramati, wiceprezes i dyrektor generalny, Enterprise Division, SanDisk. "Uzupełnienie naszej gamy rozwiązań administracyjnych i zabezpieczających dla przedsiębiorstw o RSA SecurID jest znaczącym krokiem w kierunku realizacji naszej misji, zgodnie z którą chcemy oferować specjalistom IT narzędzia zwiększające wydajność pracowników dzięki wyższej mobilności i zdalnej łączności."

Firma SanDisk przeprowadziła certyfikację poprawnej współpracy między dyskami flash Cruzer Enterprise a technologią SecurID w ramach programu RSA Secured Partner, który pozwala partnerom osadzać technologię RSA w swoich produktach i rozwiązaniach. Program RSA Secured obejmuje oficjalną ścieżkę certyfikacji, w ramach której każdy produkt przechodzi serię testów gwarantujących, że użytkownik uzyska maksymalne korzyści z połączonego rozwiązania.

"Dwuczynnikowe uwierzytelnianie nie jest już rozwiązaniem, które jest oferowane wg jednej miary wszystkim. Dlatego współpracujemy z firmą SanDisk. Chcemy zoptymalizować wdrożenia u naszych wspólnych klientów, równoważąc ryzyko, koszty i wygodę, a także oferując szeroki wybór mechanizmów uwierzytelniających" - powiedział Sam Curry, wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingu produktowego, Identity and Access Assurance Group w RSA, dziale bezpieczeństwa EMC. - "Wykorzystując pojedyncze urządzenie do obsługi dodatkowych mechanizmów zabezpieczających, oferujemy poczucie pewności, że klienci, partnerzy i pracownicy mają bezpieczny dostęp do danych."

Dyski Cruzer Enterprise z zainstalowanymi fabrycznie tokenami programowymi RSA SecurID, a także oprogramowanie CMC z modułem obsługującym dwuczynnikowe uwierzytelnianie RSA SecurID można już zamawiać w firmie SanDisk oraz u jej autoryzowanych dystrybutorów. Napędy Cruzer Enterprise mogą bezpiecznie przechowywać wartości początkowe tokenów programowych RSA SecurID, oferowane do sprzedaży przez RSA i jej dystrybutorów. Służą one do generowania bezpośrednio na dysku haseł jednorazowych.

Model Cruzer Enterprise jest dostępny w pojemnościach 1, 2, 4 i 8 GB. Prędkość odczytu wynosi 24 MB/s, a prędkość zapisu 20 MB na sekundę.

Plany firmy SanDisk
SanDisk, globalny lider na rynku dysków USB flash, prowadzi w swoim dziale Enterprise Division prace zmierzające do konwergencji bezpiecznych, przenośnych pamięci masowych, zarządzania tożsamością i wirtualizacji. Celem jest stworzenie kompleksowego rozwiązania dla mobilnych profesjonalistów zatrudnianych przez przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Obecnie dział korporacyjny firmy SanDisk oferuje rozwiązania pozwalające bezpieczniej składować i zarządzać danymi korporacyjnymi, zarówno w obrębie środowiska firmowego, jak i poza nim. W niedalekiej przyszłości wprowadzone zostaną mechanizmy wirtualizacji oraz zarządzania tożsamością i dostępem. SanDisk sądzi, że pozwolą one zwiększyć wydajność pracowników dzięki uczynieniu firmowego środowiska komputerowego mobilnym. Przyczynią się do tego elastyczne, bezpieczne rozwiązania zmniejszające całkowity koszt posiadania. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.sandisk.com/enterprise

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)