SanDisk: 32 GB w przenośnym odtwarzaczu

SanDisk: 32 GB w przenośnym odtwarzaczu
Źródło zdjęć: © Sandisk

08.01.2008 13:00, aktual.: 08.01.2008 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska firma SanDisk zaprezentowała na targach CES 2008 "odświeżone" wersje swoich przenośnych odtwarzaczy multimedialnych - Sansa Clip oraz Sansa View. Najważniejsze zmiany to radykalne zwiększenie pojemności wbudowanej pamięci flash - z 2 do 4 GB w przypadku modelu Clip i z 16 do 32 GB w odtwarzaczu View.

Sansa Clip to niewielki ( porównywalny z pudełkiem zapałek ) odtwarzacz audio, który oficjalnie trafił do oferty SanDiska w sierpniu 2007 r. Urządzenie początkowo wyposażone było w 1 lub 2 GB pamięci - teraz gama dostępnych modeli rozszerzona została o odtwarzacz z wbudowanymi 4 GB pamięci flash. Taka wersja kosztuje ok. 80 USD - wyposażono ją w akumulator wystarczający na ok. 15 godzin nieprzerwanej pracy oraz srebrną obudowę ( do tej pory odtwarzacz dostępny był w kolorze czarnym, niebieskim i różowym ). Atutem urządzenia jest też jasny i wyraźny wyświetlacz OLED.

Odtwarzacza Sansa View, przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników, pojawił się na rynku we wrześniu 2007 r. Do tej pory dostępny był w dwóch wersjach - z 8 lub 16 GB pamięci flash; teraz oferta została uzupełniona o wersję mogącą zmagazynować do 32 GB danych ( wyceniono ją na 350 USD ). Wbudowana bateria litowo-jonowa wystarcza na ok. 35 słuchania muzyki lub siedem godzin odtwarzania filmów ( View obsługuje pliki MPEG4, WMV i H.264 ).

Urządzenia potrafią odtwarzać muzykę w formatach MP3, WMA, WAV oraz Audible ( model View dodatkowo odtwarza filmy ), współpracują z serwisami muzycznymi ( m.in. Rhapsody To Go, Napster czy eMusic ), mają też wbudowane tumery radiowe oraz funkcję dyktafonu. Sansa View może też dodatkowo wyświetlać zdjęcia ( zapisane na dysku lub kartach pamięci microSD - urządzenie ma stosowny slot ).

Sansa Clip waży ok. 25 g, zaś model View - ok. 82 g. Urządzenia powinny pojawić się w sklepach już wkrótce.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)