SanDisk: 12 GB dla komórek

SanDisk: 12 GB dla komórek

SanDisk: 12 GB dla komórek
Źródło zdjęć: © IDG
10.01.2008 10:00, aktualizacja: 11.01.2008 10:28

Firma SanDisk Corporation przesłała do producentów telefonów komórkowych próbki nowych pamięci microSDHC. Umożliwiają one przechowanie aż 12 GB danych.

Najnowsze telefony komórkowe to w zasadzie przenośne centra rozrywki. Pozwalają na odtwarzanie plików muzycznych, oglądanie filmów i przeglądanie zdjęć. Mogą również pełnić funkcję aparatu cyfrowego - zapewniają użytkownikowi możliwość rejestrowania filmów oraz robienia zdjęć w coraz wyższej rozdzielczości.

Wszystkie te funkcje wiążą się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na pamięci flash o dużej pojemności. Odpowiedzią na potrzeby rynku jest z pewnością najnowsza karta microSDHC firmy SanDisk. Może się ona się bowiem pochwalić aż 12-gigabajtową pojemnością. Warto dodać, że nowość spełnia wymagania czwartej klasy specyfikacji SDA 2.00.

Niestety przewidywana cena karty nie została podana ( dostępna obecnie 8-gigabajtowa wersja to wydatek ok. 255 zł. - oferta jednego z największych sklepów internetowych ). Nie wiadomo też, kiedy pojawi się ona w sprzedaży.

Strona producenta. - http://www.sandisk.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)