SanDisk prezentuje 32‑gigabajtową kartę microSDHC

SanDisk prezentuje 32-gigabajtową kartę microSDHC
Źródło zdjęć: © SanDisk

23.03.2010 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma SanDisk rozpoczęła sprzedaż najpojemniejszej na świecie karty microSDHC. Pozwala ona na zmagazynowanie 32 GB informacji.

Akcja promocyjna nowego produktu rozpoczęła się kilka dni temu. Przed wejściem na główną stronę SanDiska ukazywała się reklama przedstawiająca komputerowy kod przesuwający się w dół ekranu oraz wystrojony w czerwoną pelerynkę chip, który zapowiada, że "nadchodzi coś wielkiego". To "coś" zostało zgodnie z obietnicą zaprezentowane oficjalnie dzisiaj.

Obraz
© (fot. SanDisk)

Tajemniczym produktem okazała się nowa karta microSDHC, która, jak podkreśla producent, jako pierwsza na świecie może się pochwalić pojemnością wynoszącą aż 3. GB. Nośnik przeznaczony jest przede wszystkim dla przechowujących ogromne ilości zdjęć, plików muzycznych i nagrań wideo użytkowników smartfonów.
Nowość produkowana jest w oparciu o technologię trzeciej generacji 32nm X3 (3 bity w pojedynczej komórce). Warto dodać, że SanDisk posiada też w swojej ofercie karty microSDHC o pojemnościach 2. 4, 8 oraz 16 GB.
Karta 32 GB SanDisk microSDHC została objęta 5-letnią gwarancją. Jest już dostępna na stronie SanDisk.com oraz na europejskich portalach prowadzących sprzedaż online. W sprzedaży detalicznej pojawi się natomiast w przyszłym miesiącu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)