Samsung wprowadzi nową generację odtwarzaczy Blu-ray

Samsung wprowadzi nową generację odtwarzaczy Blu‑ray

13.07.2007 11:00

Południowokoreański gigant przygotowuje się do wprowadzenia nowej wersji odtwarzacza Blu-ray. Urządzenie nosić będzie oznaczenie BD-P1400, a jego publiczna prezentacja nastąpić ma podczas targów elektroniki użytkowej IFA 2007 w Berlinie, 31. sierpnia.

BD-P1400 ma obsługiwać standard Dolby Digital Plus ( system dźwięku przestrzennego stworzony specjalnie z myślą o telewizji i filmach HD ), jak również formaty audio Dolby True HD i DTS-HD. Powinien także dysponować złączem Ethernet ( podobnie jak odtwarzacz 2. generacji - BD-P1200 ).

Jeśli Samsung zdecyduje się wprowadzić urządzenie do masowej sprzedaży po 31. października br., będzie musiał - zgodnie z wytycznymi Blu-ray Disc Association - wyposażyć swój produkt w pewne funkcje, których obecność nie była wymagana w starszych modelach. Mowa tu m.in. o opcji PIP ( picture-in-picture ), umożliwiającej oglądanie wideo z dwóch różnych źródeł jednocześnie ( przekaz z drugiego kanału emitowany jest w małym oknie ). Jak do tej pory, żaden odtwarzacz Blu-ray ( w przeciwieństwie do urządzeń HD DVD ) nie oferuje obsługi systemu PIP.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)