6 nowych odtwarzaczy Blu‑ray od Panasonica

6 nowych odtwarzaczy Blu-ray od Panasonica
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.02.2012 14:45, aktual.: 22.02.2012 16:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Panasonic poinformowała o wprowadzeniu do oferty pięciu nowych odtwarzaczy FULL HD 3D Blu-ray Disc — DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT220 i DMP-BDT120, a także jednego odtwarzacza 2D Blu-ray Disc — DMP-BD77.

Urządzenia DMP-BBT01. DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT220 i DMP-BDT120 umożliwiają korzystanie z opartej na chmurze platformy telewizyjnej firmy Panasonic — VIERA Connect, która ułatwia w pełni spersonalizowane korzystanie z systemu kina domowego. Użytkownicy zyskują za jej pośrednictwem dostęp do programów sportowych, wideo na żądanie, gier oraz funkcji komunikacji. VIERA Connect pozwala łatwo łączyć się z serwisami Twitter, Facebook, YouTube i Skype.

Nowe modele oferują też wiele innych przydatnych opcji sieciowych. Funkcja DLNA ułatwia udostępnianie i przeglądanie zdjęć cyfrowych, muzyki oraz wideo w sieci domowej. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do multimediów przechowywanych na centralnym serwerze niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu aktualnie się znajdują, a także przeglądać je i wyświetlać bez konieczności odczytywania danych z dysku przenośnego. Instalowana w odtwarzaczach DMP-BDT01. DMP-BDT500, DMP-BDT320 i DMP-BDT220 karta Wi-Fi pozwala oglądać materiały dostępne za pomocą funkcji VIERA Connect i BD-Live bez konieczności używania kabla LAN czy adaptera sieci WLAN.

Funkcjami wszystkich odtwarzaczy Blu-ray Disc (DMP-BBT01. DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT220 i DMP-BDT120) można w łatwy oraz intuicyjny sposób sterować zdalnie za pomocą smartfonu — aby zmienić ustawienia, wystarczy dotknąć ekranu dotykowego lub przejechać po nim palcem. Opcja wprowadzania tekstu za pomocą klawiatury smartfonu ułatwia wyszukiwanie materiałów oraz informacji o filmach. Dołączane do modeli DMP-BBT01, DMP-BDT500 i DMP-BDT320 piloty zdalnego sterowania są wyposażone w touchpad i również umożliwiają modyfikowanie ustawień jednym pociągnięciem palca.

Zainstalowany w odtwarzaczu DMP-BDT32. czujnik Smart Eco minimalizuje zużycie energii. Po wykryciu ruchu użytkownika urządzenie przechodzi do trybu szybkiego rozpoczęcia pracy, co ułatwia szybkie włączanie odtwarzania i oszczędzanie energii. Po zakończeniu oglądania filmu i wyjściu użytkownika z pokoju czujnik przełącza urządzenie do trybu czuwania, w którym zużycie energii jest ograniczone do zaledwie 0,1 W.

W odtwarzaczach DMP-BDT500. DMP-BDT320 i DMP-BDT220 zastosowano 32-bitowy przetwornik audio DAC o częstotliwości próbkowania 192 kHz.

Cztery niezależne 32-bitowe przetworniki audio DAC o częstotliwości próbkowania 19. kHz w modelu DMP-BDT500 umożliwiają uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego w systemie 7.1 i gwarantują precyzyjne przetwarzanie dźwięku analogowego. Wytrzymałe, powlekane złotem styki są oporne na korozję. Wysokiej klasy kondensatory zmniejszają zniekształcenia. Izolator tłumi drgania otoczenia, obniżając zakłócenia. Dodatkowe wyjście HDMI (łącznie do dyspozycji są dwa wyjścia HDMI) może być używane do transmisji dźwięku.

Wprowadzane na rynek w 201. roku odtwarzacze są zgodne z wieloma formatami, takimi jak bezstratny kodek audio FLAC (format dźwięku podobny do MP3, tyle że kompresowany bez utraty jakości).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)