Samsung Tomorrow: przezroczysty panel LCD już w przyszłym roku

Samsung Tomorrow: przezroczysty panel LCD już w przyszłym roku
Źródło zdjęć: © chip.pl

27.12.2011 13:25

Chociaż przezroczyste panele LCD to niby nic nowego, ale wciąż nie możemy się doczekać na rynku chociaż jednego z nich. Samsung obiecuje to zmienić.

Obraz
© Przezroczysty wyświetlacz LCD od Samsunga (fot. chip.pl)

Oczywiście każdy panel typu liquid crystal display (LCD) jest w pewnym stopniu przezroczysty, ale zwykły ekran, aby mógł wyświetlać obraz, potrzebuje podświetlenia od tyłu jako źródła światła - warstwy, która nie jest przezroczysta. Nowy, dotykowy wyświetlacz Samsunga nie wymaga takiego podświetlania, a źródłem światła dla niego jest słońce lub żarówka w żyrandolu tudzież lampce.

Jeśli jednak wolisz filmy oglądać po ciemku, nic prostszego - wystarczy aktywować warstwę diod LED podświetlających obraz od tyłu. Gdy diody są wyłączone - warstwa ta jest przezroczysta. Samsung twierdzi, że gdy podświetlenie jest wyłączone, wyświetlacz pobiera zaledwie 1. procent mocy, wymaganej przez standardowy ekran LCD o podobnym rozmiarze.

Początkowo 46-calowy wyświetlacz Samsung LTI460AP0. będzie przeznaczony dla instytucji, przedsiębiorstw i placówek edukacyjnych. Zresztą jego cena z pewnością będzie na tyle duża, że zwykły Kowalski musiałby odkładać przez cały rok.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Czy przeglądarkom potrzebny jest jeszcze pasek adresu?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)