LG.Philips: "brudoodporny" panel LCD

LG.Philips: "brudoodporny" panel LCD

LG.Philips: "brudoodporny" panel LCD
Źródło zdjęć: © Philips
16.11.2007 09:30, aktualizacja: 16.11.2007 10:02

Firma LG.Philips LCD przedstawiła nowy, 15,4-calowy, panel TFT LCD dla notebooków. Korzysta on z technologii, dzięki której różnego rodzaju zabrudzenia - takie jak tłuste plamy, odciski palców, smugi czy ślady mazaka - nie przywierają do jego powierzchni i mogą być w prosty sposób usunięte.

Obraz
© (fot. Philips)

Panele TFT LCD wyposażane są zazwyczaj w antyrefleksyjną powłokę, pokrywającą powierzchnię warstwy materiału polaryzującego. Ze względu chemiczne właściwości, niektóre z nich mają tendencję do "przytrzymywania" różnych zabrudzeń ( takich jak np. tłuste plamy ). "_ Nasze nowe panele działają na podobnej zasadzie jak nieprzywierające patelnie do smażenia. Brud i olej mogą być z ich powierzchni w łatwy sposób wytarte _" - tłumaczy Byung-Chul Ahn z firmy LG.Philips LCD.

"_ Podobnie jak miliony ludzi, my również używamy notebooków podczas podróży biznesowych. Powstające na wyświetlaczu odciski palców są bardzo dokuczliwe i jeżeli nie zostaną natychmiast wytarte, trudniej będzie się ich pozbyć w późniejszym czasie. Dlatego rozwinęliśmy nową technologię _" - dodaje Byung-Chul.

Nowa technologia zostanie początkowo zastosowana w panoramicznych 15,4-calowych panelach, których masowa produkcja rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku ( pod jego koniec możemy jej oczekiwać w panelach we wszystkich rozmiarach ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)