Zwijany, 55-calowy telewizor od LG już w przyszłym roku

Zwijany, 55‑calowy telewizor od LG już w przyszłym roku

Zwijany, 55-calowy telewizor od LG już w przyszłym roku
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.09.2015 14:32

Zastanawialiście się kiedyś, jak używalibyście telewizora, gdyby w dowolnej chwili można było go zwinąć i zapakować w tubę podobną do tych, z których korzystają studenci ASP? Nie? Radzimy zacząć, bo LG ma już taki telewizor.

Koreański producent ogłosił, że podczas styczniowych targów CES w Las Vegas zaprezentuje 55-calowy ekran, elastyczny do tego stopnia, że może być zginany i rolowany bez obawy o jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

Ekran, który ma zostać zaprezentowany podczas targów to nadal prototyp. Najpewniej nie trafi do produkcji przed 2017 rokiem. A przynajmniej tak twierdzi LG.

Koreańczycy już na targach IFA w Berlinie pokazali szereg prototypowych wyświetlaczy OLED, w tym dwustronne telewizory i duże wygięte ściany w tej technologii. Firma LG inwestuje w organiczne diody i w nich upatruje przyszłość nie tylko swoją, ale całego świata technologii. Dlatego biorąc pod uwagę rosnące możliwości sprzętów mobilnych, takich jak chociażby wiecznie obecne w zasięgu naszych rąk smartfony, wizja bardzo dużego ekranu, który w łatwy sposób można przetransportować z miejsca na miejsce zaczyna nabierać sensu. Skoro obecnie ludzie nie wyobrażają sobie podróżowania bez swojego laptopa, już wkrótce może pojawić się tak samo wygodne, oferujące jednak o wiele większy komfort pracy (i nie oszukujmy się - rozrywki) rozwiązanie w postaci "zwijanych", dużych ekranów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Niesłusznie aresztowany 14-latek obdarowany przez Microsoft

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)