Technologia Quattron innowacją roku w dziedzinie telewizorów LCD

Technologia Quattron innowacją roku w dziedzinie telewizorów LCD
Źródło zdjęć: © Sharp

16.08.2010 16:06, aktual.: 16.08.2010 16:16

Nagroda „European TV Innovation 2010 - 2011” nadawana przez European Image and Sound Association (EISA) trafiła w tym roku do firmy Sharp. Otrzymała ją najnowsza technologia Quattron stosowanana w telewizorach LCD Sharp

Nagroda „European TV Innovation 2010 - 2011” nadawana przez European Image and Sound Association (EISA) trafiła w tym roku do firmy Sharp. Otrzymała ją najnowsza technologia Quattron stosowana w telewizorach LCD Sharp.

Unikatowa technologia Sharp Quattron (RGBY) polega na dodaniu koloru żółtego, jako czwartego piksela, w panelach LCD. Technologia ta ustanowiła nowe standardy dla telewizorów. Możliwość wyświetlania około miliarda kolorów w połączeniu z podświetleniem LED i nowymi panelami X-Gen przynoszą wyraźne zalety pod względem jakości obrazu i reprodukcji kolorów w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami z panelami RGB. Oprócz jasnych, słonecznych odcieni kolorów żółtego i złota, dodany subpiksel Y pozwala na odtwarzanie kolorów, tak żywych i soczystych, jakimi są w rzeczywistości. W telewizorach z technologią Quattron obraz ma o ponad 30. większą rozdzielczość niż w tradycyjnych LCD, wyraźnie lepszy kontrast oraz wspomnianą już jasność.

Obraz
© (fot. Sharp)

O przyznaniu przez przedstawicieli EISA wyróżnienia „European TV Innovation 2010 - 2011” dla technologii Quattron zadecydowały następujące jej cechy:
- zwiększenie jasności obrazu
- poszerzenie spektrum barw prezentowanych na ekranie
- podwyższenie kontrastu obrazu
- obniżenie zużycia energii elektrycznej telewizora
- zwiększona o 30% liczba subpikseli w panelach LCD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)