Samsung ST80 - nowa cyfrówka z obsługą Wi-Fi

Samsung ST80 - nowa cyfrówka z obsługą Wi‑Fi

Samsung ST80 - nowa cyfrówka z obsługą Wi-Fi
Źródło zdjęć: © Samsung
29.07.2010 15:39

Samsung zaprezentował 14,2-megapikselowy aparat kompaktowy ST80. Dzięki bezprzewodowej technologii WiFi i łączności AllShare (DNLA) jest propozycją dla wielbicieli portali społecznościowych, dając możliwość łatwego udostępniania zdjęć np. w czasie podróży.

W smukłej obudowie umieszczono trzycalowy ekran dotykowy i obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym. Użytkownicy mają do wyboru ST8. w czterech stylowych kolorach: czarnym, białym, fuksjowo-różowym i miętowo-niebieskim.

Obraz
© (fot. Samsung)

ST8. wyposażono m.in. w nową funkcję „Smart Crop” - narzędzie do edycji zdjęć dostępne bezpośrednio w aparacie. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą przycinać zrobione pod różnym kątem zdjęcia (np. szyldów czy tablic) i „wyprostować” je, jak gdyby były zrobione na wprost. ST80 ułatwia ponadto robienie zdjęć dzięki technologii rozpoznawania sceny Smart Auto (Still & Movie), która automatycznie rozpoznaje otoczenie i wybiera odpowiednie ustawienia.

Poza 14,2-megapikselową rozdzielczością zdjęć cyfrowych, ST8. oferuje możliwość kręcenia filmów w jakości HD. Przy szybkości 30 klatek na sekundę ST80 umożliwia nagrywanie w jakości HD 720p, w formacie H.264.

Możliwość bezprzewodowego podłączania ST8. ułatwia ładowanie i udostępnianie cyfrowych zdjęć lub filmów bezpośrednio z aparatu, bez konieczności podłączania go do komputera. Po podłączeniu aparatu do Internetu za pośrednictwem WiFi użytkownicy mogą wysyłać cyfrowe zdjęcia i filmy na wybrane adresy mailowe lub adresy zgromadzone w książce adresowej w aparacie. Pliki można również umieszczać bezpośrednio w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Picasa, YouTube, PhotoBucket.

Bezprzewodową łączność ST80 dodatkowo wspiera technologia AllShare Samsunga. Dzięki AllShare użytkownicy mogą łatwo podłączyć ST80 do wykorzystywanych w domu urządzeń obsługujących standard DLNA (Digital Living Network Alliance), takich jak telewizory HD czy cyfrowe ramki do zdjęć i bezprzewodowo przesyłać treści między urządzeniami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)