Rzecznik hakerów w rękach policji

Rzecznik hakerów w rękach policji

Rzecznik hakerów w rękach policji
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
28.07.2011 12:52

W wyniku międzynarodowego śledztwa w środę brytyjska policja zatrzymała 19-letniego domniemanego rzecznika hakerów z grup Anonymous oraz Lulz Security

W wyniku międzynarodowego śledztwa w środę brytyjska policja zatrzymała 19-letniego domniemanego rzecznika hakerów z grup Anonymous oraz Lulz Security - poinformował Scotland Yard.

Został zatrzymany na Szetlandach, na północ od wybrzeży Szkocji, a następnie trafił do aresztu w centrum Londynu.

Policja nie podała tożsamości 19-latka, informując jedynie, że w internecie kryje się pod pseudonimem "Topiary". Scotland Yard podejrzewa, że jest on rzecznikiem LulzSec oraz Anonymous.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

LulzSec przyznało się m.in. do cyberataków na strony internetowe CIA oraz witryny gier elektronicznych Sony.

W czerwcu policja zatrzymała również 19-letniego Brytyjczyka Ryana Cleary'ego. Postawiono mu pięć zarzutów, w tym zaatakowania przez LulzSec komputerów SOCA, czyli brytyjskiej komórki odpowiedzialnej za zwalczanie przestępczości zorganizowanej, nazywanej brytyjskim FBI. Młody mężczyzna został zwolniony za kaucją.

Przed ponad tygodniem FBI poinformowało, że w USA zatrzymano 1. domniemanych hakerów z grupy Anonymous. Następnie policja brytyjska i holenderska aresztowały pięć osób w związku z cyberatakami Anonymous.

Grupa Anonymous, która współpracuje z LulzSec, twierdzi, że w lipcu włamała się do serwerów firmy Apple. W grudniu hakerzy przeprowadzili ataki, w wyniku których niedostępne były strony MasterCard oraz Visa.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)