Celowe zarażanie koronawirusem. W USA będzie traktowane jak terroryzm

Celowe zarażanie koronawirusem. W USA będzie traktowane jak terroryzm
Źródło zdjęć: © East News | WOJCIECH KUBIK/EAST NEWS
Karolina Modzelewska

27.03.2020 09:45, aktual.: 30.03.2020 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Departament Sprawiedliwości będzie karał wszystkich, którzy celowo rozprzestrzeniają koronawirusa. Takie osoby mogą usłyszeć zarzut terroryzmu. Zaostrzone działania mają zatrzymać falę nieodpowiedzialnych zachowań.

W ostatnim czasie media donosiły o wielu przypadkach skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, nie pomagających zatrzymać pandemii koronawirusa. Przykładem jest Ava Louise, blogerka, która chciała zapoczątkować "coronavirus challenge". W ramach wymyślonej "zabawy" polizała deskę klozetową w samolotowej ubikacji. Później tłumaczyła, że jej zachowanie było tylko prowokacją.

Kary za celowe zarażanie koronawirusem

Inne przykłady to nagrania, na których młodzi ludzie kaszlą w pobliżu starszych osób, udając chorobę COVID-19. Teraz takie zachowania będą surowo karane. "Politico" opublikowało notatkę Jeffa Rosena, zastępcy szefa Departamentu Sprawiedliwości, w której wzywa do represji za celowe zarażanie innych.

"Ponieważ wydaje się, że koronawirus spełnia ustawową definicję "czynnika biologicznego", takie działania mogą potencjalnie wiązać się z ustawami Narodu dotyczącymi terroryzmu”, napisał Rosen. Dodał: "Zagrożenia lub próby użycia COVID-19 jako broni przeciwko Amerykanom nie będą tolerowane".

Koronawirus i zagrożenie terrorystyczne

Departament Sprawiedliwości nie jest jedynym krajowym organem ścigania, który próbuje powstrzymać celowe próby zarażania koronawirusem. Policjanci z Missouri aresztowali mężczyznę, który sfilmował siebie podczas lizania dezodorantów w sklepie Walmart. Został oskarżony o stwarzanie zagrożenia terrorystycznego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)