Rząd chce rozmawiać o internetowej platformie komunikacyjnej

Rząd chce rozmawiać o internetowej platformie komunikacyjnej

Rząd chce rozmawiać o internetowej platformie komunikacyjnej
Źródło zdjęć: © PAP - Andrzej Wiktor
08.03.2010 10:07

Rząd proponuje, aby powstała grupa, która zajmie się wypracowaniem
internetowej platformy komunikacyjnej do prowadzenia konsultacji społecznych - poinformował w czwartek CIR.

Koncepcja współpracy z internautami z wykorzystaniem platformy komunikacyjnej on-line jest pokłosiem spotkania premiera z internautami, które odbyło się na początku lutego tego roku. Spotkanie dotyczyło projektu nowelizacji ustawy hazardowej, który wprowadza tzw. rejestr stron i usług niedozwolonych.

Rząd proponuje, by grupa składała się z 2. osób - przedstawicieli 5 środowisk: obywateli, przedsiębiorców, branży teleinformatycznej i mediów elektronicznych, ekspertów, organizacji pozarządowych i rządu.

Internauci mieliby zaproponować swoich przedstawicieli, np. poprzez serwis www.zapytajpremiera.pl lub inną platformę, która zapewni uzyskanie reprezentatywności środowiska.

Przedstawicielami strony rządowej mają być: szef doradców premiera Michał Boni, wiceminister MSWiA Witold Drożdż, wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj oraz wiceprezes Rządowego Centrum Legislacji Piotr Gryska.

Z komunikatu wynika, że pierwsze spotkanie "grupy inicjatywnej" mogłoby się odbyć 1. marca.

Premier spotkał się z internautami 5 lutego, aby wyjaśnić im, że nowe przepisy nie mają na celu blokowania dostępu do stron internetowych, ale walkę z przestępczością w sieci. Internauci obawiali się, że nowe rozwiązania mogą ograniczyć wolność wypowiedzi w internecie. Ustalono m.in., że rząd skonsultuje z internautami projekty m.in. ustaw dotyczących prawa prasowego, autorskiego, telekomunikacyjnego.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)