Rząd chce rozmawiać o internetowej platformie komunikacyjnej

Rząd chce rozmawiać o internetowej platformie komunikacyjnej
Źródło zdjęć: © PAP - Andrzej Wiktor

08.03.2010 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rząd proponuje, aby powstała grupa, która zajmie się wypracowaniem
internetowej platformy komunikacyjnej do prowadzenia konsultacji społecznych - poinformował w czwartek CIR.

Koncepcja współpracy z internautami z wykorzystaniem platformy komunikacyjnej on-line jest pokłosiem spotkania premiera z internautami, które odbyło się na początku lutego tego roku. Spotkanie dotyczyło projektu nowelizacji ustawy hazardowej, który wprowadza tzw. rejestr stron i usług niedozwolonych.

Rząd proponuje, by grupa składała się z 2. osób - przedstawicieli 5 środowisk: obywateli, przedsiębiorców, branży teleinformatycznej i mediów elektronicznych, ekspertów, organizacji pozarządowych i rządu.

Internauci mieliby zaproponować swoich przedstawicieli, np. poprzez serwis www.zapytajpremiera.pl lub inną platformę, która zapewni uzyskanie reprezentatywności środowiska.

Przedstawicielami strony rządowej mają być: szef doradców premiera Michał Boni, wiceminister MSWiA Witold Drożdż, wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj oraz wiceprezes Rządowego Centrum Legislacji Piotr Gryska.

Z komunikatu wynika, że pierwsze spotkanie "grupy inicjatywnej" mogłoby się odbyć 1. marca.

Premier spotkał się z internautami 5 lutego, aby wyjaśnić im, że nowe przepisy nie mają na celu blokowania dostępu do stron internetowych, ale walkę z przestępczością w sieci. Internauci obawiali się, że nowe rozwiązania mogą ograniczyć wolność wypowiedzi w internecie. Ustalono m.in., że rząd skonsultuje z internautami projekty m.in. ustaw dotyczących prawa prasowego, autorskiego, telekomunikacyjnego.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także