Wal-Mart: koniec internetowej wypożyczalni

Wal‑Mart: koniec internetowej wypożyczalni

Wal-Mart: koniec internetowej wypożyczalni
Źródło zdjęć: © walmart
31.12.2007 10:00, aktualizacja: 31.12.2007 11:16

Amerykańska firma Wal-Mart zrezygnowała z prowadzenia internetowej wypożyczalni filmowej - poinformowała rzeczniczka sieci handlowej. Serwis został zamknięty w niecały rok po jego uruchomieniu.

Bezpośrednią przyczyną podjęcia takiej decyzji był fakt, iż koncern Hewlett Packard wycofał ze swojej oferty platformę do dystrybucji wideo w Internecie, na której opierał się sklep Wal-Martu. Przedstawiciele HP tłumaczą, że ten sektor rynku nie rozwijał się w ostatnim roku zgodnie z ich oczekiwaniami i na razie koncern wycofa się z niego. Wal-Mart nie chciał szukać nowego partnera technologicznego i dlatego serwis został zamknięty.

Oczywiście, nie bez znaczenia był też z pewnością fakt, iż internetowa wypożyczalnia Wal-Marta nie przyciągnęła odpowiednio dużej liczby klientów - zdaniem analityków, główną przyczyną porażki były skomplikowane i uciążliwe dla klientów systemy DRM ( pliki wypożyczone w serwisie można było oglądać jedynie za pomocą aplikacji Windows Media Player lub Wal-Mart Video Download Manager - i to tylko na tym komputerze, z którego zostały zamówione ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)