"Manipulacja na internetowej stronie PO"

"Manipulacja na internetowej stronie PO"

"Manipulacja na internetowej stronie PO"
Źródło zdjęć: © www.platforma.org
26.03.2008 10:35, aktualizacja: 26.03.2008 12:54

Według posła PiS Jacka Kurskiego, wyniki
sondażu w sprawie Traktatu Lizbońskiego, który znajdował się na
stronie internetowej PO, mogły być manipulowane.

_ Na oficjalnej stronie PO został umieszczony sondaż: "Czy jesteś za ratyfikacją przez posłów Traktatu Lizbońskiego?", w którym to, w pierwotnej fazie, kilka tysięcy internautów odpowiedziało "nie", a tylko kilkuset "tak" _ - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Kurski.

_ Te wyniki nie były, jak się domyślamy, zgodne z oczekiwaniami właścicieli portalu, czyli PO. W zdumiewających okolicznościach nagle się zmieniły. Za ratyfikacją było 5000, a tylko 900 przeciwko _ - ocenił poseł PiS.

Jego zdaniem, stała się rzecz karygodna, która powinna zaalarmować sumienia wszystkich internautów.

Według Kurskiego, tłumaczenia PO w tej sprawie nie są do końca wiarygodne. W jego opinii, jeśli hakerzy zaatakowaliby portal, na stronie powinna ukazać się natychmiast informacja, że sondaż jest zawieszony, zeruje się wyniki i zabezpiecza stronę. _ Tymczasem z sekundy na sekundę zmieniły się wyniki. Uważamy to za próbę manipulacji _ - podkreślił.

_ To skandal internetowy _ - zaznaczył poseł PiS.

Na stronie internetowej PO znajduje się komunikat, z wtorkową datą, dotyczący wyników sondażu nt. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

"W związku z licznymi komentarzami(...) oraz uzasadnionymi przesłankami wskazującymi na podejmowanie działań celowo zniekształcających wyniki sondy, zostaje ona zawieszona. Jej ponowne uruchomienie nastąpi po wprowadzeniu zabezpieczeń minimalizujących ryzyko ponownych manipulacji w przyszłości" - czytamy.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)