Prognozy zanieczyszczenia powietrza w internecie

Prognozy zanieczyszczenia powietrza w internecie

Prognozy zanieczyszczenia powietrza w internecie
Źródło zdjęć: © www.malopolska.pl/powietrze
12.11.2010 14:36, aktualizacja: 12.11.2010 14:51

W internecie pojawiły się prognozy zanieczyszczenia powietrza w Małopolsce. Mapy opracowuje Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Jak podkreśla dyrektor Departamentu Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Andrzej Masny, prognozy uruchomiono szczególnie z myślą o dzieciach, osobach starszych oraz chorujących na astmę.

Obraz
© (fot. www.malopolska.pl/powietrze)

"Ułatwi im to zaplanowanie aktywności na powietrzu, aby w jak najmniejszym stopniu narażali swoje zdrowie. To ważne, by dostarczać Małopolanom z wyprzedzeniem rzetelną informację na temat zagrożeń dla zdrowia" - ocenił Masny.

W internecie na stronach województwa można sprawdzić stężenie pyłu, dwutlenku azotu, siarki i tlenku węgla w powietrzu. Prognozy określą ryzyko wystąpienia przekroczeń poziomów dopuszczalnych i alarmowych w powietrzu, do których często dochodzi w małopolskich miastach, szczególnie zimą. Informacje są dostępne na stronie www.malopolska.pl/powietrze

Według danych urzędu marszałkowskiego, w ostatnim sezonie zimowym w Małopolsce w ciągu 27 dni wystąpiły przekroczenia poziomów alarmowych. Dotyczyło to większości miast, w których prowadzone są pomiary jakości powietrza m.in. Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Bochni, Gorlic, Makowa Podhalańskiego, Niepołomic, Olkusza, Proszowic, Trzebini, Wadowic i Zakopanego.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)