Producenci komórek ujednolicą wtyczki ładowarek?

25.09.2007 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wakacje bądź wyjazd służbowy. Rozładowana bateria w telefonie komórkowym i brak ładowarki, której nie można pożyczyć od kolegi, bo ma telefon innej firmy. Któż nie przeżywał tego problemu? Dla niektórych posiadaczy komórek rozładowany telefon może być przyczyną niemałego stresu.

Na szczęście problem ten może niedługo zniknąć. Jak donosi serwis SCI FI Tech - http://blog.scifi.com/tech/archives/2007/09/21/cell_phone_manu.html, najwięksi producenci komórek porozumieli się w sprawie ujednolicenia wtyczek w ładowarkach. Nokia, LG, Samsung, Motorola i Sony Ericsson zgodziły się w kwestii wprowadzenia jednego standardu dla ładowarek telefonicznych i należy spodziewać się, że wkrótce ich śladem podążą inne firmy.

Prawdopodobnie jednak obowiązującym standardem wtyczek będzie micro USB, mniejszy niż powszechnie stosowane obecnie porty mini USB, co wynika to z postępującej miniaturyzacji telefonów komórkowych. Na razie tylko nieliczne modele komórek obsługują ten interfejs ( należy do nich m.in. Motorola RAZR2 V9m ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)