Świetlana przyszłość muzycznych komórek

Świetlana przyszłość muzycznych komórek

Świetlana przyszłość muzycznych komórek
25.03.2008 12:30, aktualizacja: 25.03.2008 13:01

Już za trzy lata co drugi sprzedawany na świecie telefon komórkowy będzie mógł pełnić funkcję przenośnego odtwarzacza audio - prognozuje firma analityczna MultiMedia Intelligence. Z jej zapowiedzi wynika, że ogólna sprzedaż "komórek" nie zwiększy się znacząco - jednak popularność "muzycznych" telefonów rosnąć będzie w tym czasie bardzo wyraźnie.

Z raportu przygotowanego przez MultiMedia Intelligence wynika, że w 2011 r. na całym świecie sprzedanych zostanie ok. 941 mln najróżniejszych telefonów komórkowych - zdaniem analityków, aż 50% z nich będzie potrafiło odtwarzać muzykę. Do kategorii "muzycznych" telefonów zaliczono zarówno zaawansowane aparaty wyposażone w rozbudowane odtwarzacze plików audio oraz narzędzia do zarządzania muzyczną kolekcją, jak i zupełnie proste urządzenia, potrafiące jedynie w podstawowym zakresie odtwarzać ( np. jako dzwonki ) pliki audio zapisane na karcie pamięci flash lub w wewnętrznej pamięci telefonu.

Zdaniem autorów prognozy, popularyzowaniu się telefonów odtwarzających audio sprzyjać będzie szybkie rozwijanie się muzycznej oferty przeznaczonej dla ich posiadaczy - czyli wszelkiego rodzaju mobilnych serwisów z piosenkami. Dodatkowym bodźcem będzie coraz częstsze oferowanie przez operatorów GSM usług łączonych - czyli np. oferowania w ramach abonamentu telefonicznego kuponu na pobieranie muzyki z Sieci.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)