Świetlana przyszłość muzycznych komórek

Świetlana przyszłość muzycznych komórek

25.03.2008 12:30, aktual.: 25.03.2008 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już za trzy lata co drugi sprzedawany na świecie telefon komórkowy będzie mógł pełnić funkcję przenośnego odtwarzacza audio - prognozuje firma analityczna MultiMedia Intelligence. Z jej zapowiedzi wynika, że ogólna sprzedaż "komórek" nie zwiększy się znacząco - jednak popularność "muzycznych" telefonów rosnąć będzie w tym czasie bardzo wyraźnie.

Z raportu przygotowanego przez MultiMedia Intelligence wynika, że w 2011 r. na całym świecie sprzedanych zostanie ok. 941 mln najróżniejszych telefonów komórkowych - zdaniem analityków, aż 50% z nich będzie potrafiło odtwarzać muzykę. Do kategorii "muzycznych" telefonów zaliczono zarówno zaawansowane aparaty wyposażone w rozbudowane odtwarzacze plików audio oraz narzędzia do zarządzania muzyczną kolekcją, jak i zupełnie proste urządzenia, potrafiące jedynie w podstawowym zakresie odtwarzać ( np. jako dzwonki ) pliki audio zapisane na karcie pamięci flash lub w wewnętrznej pamięci telefonu.

Zdaniem autorów prognozy, popularyzowaniu się telefonów odtwarzających audio sprzyjać będzie szybkie rozwijanie się muzycznej oferty przeznaczonej dla ich posiadaczy - czyli wszelkiego rodzaju mobilnych serwisów z piosenkami. Dodatkowym bodźcem będzie coraz częstsze oferowanie przez operatorów GSM usług łączonych - czyli np. oferowania w ramach abonamentu telefonicznego kuponu na pobieranie muzyki z Sieci.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)