Powstanie film na podstawie gry Gears of War

Powstanie film na podstawie gry Gears of War

Powstanie film na podstawie gry Gears of War
Źródło zdjęć: © Universal/ Microsoft
06.10.2016 14:48, aktualizacja: 06.10.2016 16:34

Na kilka dni przed premierą czwartej części gry z serii Gears of War pojawiła się informacja, że wytwórnia Universal pracuje nad filmem bazującym na świecie i wydarzeniach z gry. Informację podał Rod Fergusson, szef studia Coalition tworzącego grę. Ferguson powiedział, że film na podstawie Gears of War jest w fazie preprodukcji, a w jego powstanie zaangażowani są ludzie odpowiedzialni m.in. za filmy „Ted” oraz „Agent i pół”. Nie ma na razie informacji kto stworzy scenariusz i wyreżyseruje film.

Zapytany o prace nad filmem Fergusson powiedział, że głównym celem jest stworzenie przede wszystkim ciekawej historii, która dotrze do jak największej publiczności. Szef Coalition powiedział: _ ”Tworząc film musisz zdawać sobie sprawę z tego, że tworzysz dla innego odbiorcy. Jeśli będziesz chciał być w 100 procentach wierny grze to nie powstanie z tego dobry film. Naszym głównym celem jest zrobienie możliwie jak najlepszego filmu a niekoniecznie filmu, który będzie najwierniejszy grze.” _

Fabuła gry Gears of War rozgrywa się na przypominającej Ziemię planecie, na której ludzkość walczy z podziemną rasą zwaną Szarańczą. Gra opowiada o grupie żołnierzy, którzy próbują doprowadzić do zakończenia wojny. Nie jest to pierwszy raz gdy słyszymy o ekranizacji Gears of War. W 200. roku, gdy za grę odpowiedzialne było studio Epic Games, jej ekranizacji podjęła się wytwórnia New Line. Wtedy film niestety nie powstał, miejmy nadzieje, że tym razem będzie lepiej.
_ BB _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)