Powstanie Warszawskie relacjonowane "na żywo"

Powstanie Warszawskie relacjonowane "na żywo"

Powstanie Warszawskie relacjonowane "na żywo"
Źródło zdjęć: © Twitter | pw44
01.08.2014 17:27, aktualizacja: 01.08.2014 18:04

W serwisie mikroblogowym Twitter powstało konto, które w szczegółowy sposób informuje o przebiegu Powstania Warszawskiego. Godzina po godzinie, dzień po dniu. Trudno wyobrazić sobie bardziej przystępną lekcję historii.

Założyciele twitterowego konta @pw44 wcielili się w rolę narratora, relacjonując szczegółowo 63 dni powstania. Dla miłośników historii jest to wspaniała szansa aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii powstańców jak i samej Warszawy. Osoby odpowiedzialne za tą inicjatywę mają również nadzieję, że publikowanie szczegółowych wydarzeń skłoni niektórych do refleksji:
"Jeśli ktoś sobie teraz siedzi w pracy, jest początek sierpnia, czuje się bezpieczny i nagle przeczyta o tym, że "poległa Dorota Łempicka, sanitariuszka l.18. to może się chwilę nad tym zaduma".
Nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu. Na Twitterze relacjonowano już "na żywo" wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, co również spotkało się z dużym zainteresowaniem internautów. Czytelnikom, którzy interesują się historią i radzą sobie z językiem angielskim polecamy również konto, które relacjonuje przebieg całej II Wojny Światowej, dostępne pod tym adresem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Rosja do Apple: pokażcie nam swoje kody źródłowe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)