Pomóż Interpolowi złapać morderców

Pomóż Interpolowi złapać morderców

Pomóż Interpolowi złapać morderców
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
06.07.2010 15:40, aktualizacja: 06.07.2010 15:54

Interpol zwrócił się z prośbą do internautów korzystających z serwisów społecznościowych takich jak Facebook lub MySpace o pomoc w namierzeniu poszukiwanych przestępców

Interpol zwrócił się z prośbą do internautów korzystających z serwisów społecznościowych takich jak Facebook lub MySpace o pomoc w namierzeniu poszukiwanych przestępców.

Internauci proszeni są o pomoc w złapaniu 45. najbardziej poszukiwanych przez Interpol przestępców. Wytypowani kryminaliści oskarżeni są o dokonywanie morderstw, handel narkotykami i molestowanie nieletnich.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Akcja o kryptonimie Infra-Red 201. została rozpoczęta jeszcze w maju podczas spotkania przedstawicieli Interpolu z poszczególnych krajów. Ustalono wtedy wspomnianą wcześniej listę 450 poszukiwanych osób. Niestety po dwóch miesiącach od rozpoczęcia akcji funkcjonariuszom udało się zatrzymać jedynie 107 osób. Ponieważ zakończenie akcji planowane jest na 16 lipca, w ostatnim tygodniu jej trwania, Interpol postanowił poprosić o pomoc obywateli.

Międzynarodowej policji najbardziej zależy na zatrzymaniu 2. kryminalistów. Niektórzy z nich przebywają na wolności od 1990 roku. Jeśli więc posiadasz konto na Facebooku, MySpace lub dowolnym innym serwisie społecznościowym i namierzysz któregoś z poszukiwanych przestępców, niezwłocznie powiadom o tym fakcie funkcjonariuszy Interpolu. Lista poszukiwanych dostępna jest pod poniższym adresem:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)