Pracownicy Google'a skazani na więzienie

Pracownicy Google'a skazani na więzienie
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.02.2010 08:00, aktual.: 25.02.2010 09:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Mediolanie zapadł bezprecedensowy wyrok na trzech pracowników Google'a, którzy "nie zapobiegli umieszczeniu w Sieci drastycznego filmu z niepełnosprawnym chłopcem". Każdy z nich został skazany na 6 miesięcy więzienia.

W 200. roku na Google Video pojawił się drastyczny film, na którym widać niepełnosprawnego chłopca bitego i poniżanego przez swoich kolegów z klasy. Nagranie zostało zarejestrowane w jednej z włoskich szkół.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Nagłośniona przez prasę sprawa, która znalazła swój finał w sądzie, wywołała we Włoszech ostrą krytykę oraz dyskusje na temat konieczności wprowadzenia przez administratorów sieci rozwiązań mających w przyszłości zapobiegać tego typu zdarzeniom.

Dzisiaj sąd uznał, że odpowiedzialność za umieszczenie filmu w Sieci ponosi trzech pracowników Google'a - David Drummond (szef departamentu prawnego Google), Peter Fleischer (firmowy doradca ds. prywatności) i George Reyes (dyrektor finansowy Google). Skazał ich za naruszenie prywatności na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Z ogłoszonego wyroku bardzo zadowoleni są prokuratorzy. Z kolei rzecznik Google, Bill Echikson, stwierdził, że "_ wyrok jest wielkim rozczarowaniem i atakiem na fundamentalne zasady wolności, na których opiera się Internet _". Zapowiedział również, że Google zamierza złożyć apelację.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)