Dell: 19‑calowe LCD za 15 dolarów, netbooki ze zniżką 25%

Dell: 19-calowe LCD za 15 dolarów, netbooki ze zniżką 25%
Źródło zdjęć: © Dell

06.07.2009 21:00, aktual.: 07.07.2009 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Błąd w cenie na stronie internetowej tajwańskiego oddziału firmy Dell sprawił, że internauci mogli zamówić netbooki warte ponad 2 tys. dolarów za zaledwie 563 dolary i 40 centów. To już drugie potknięcie cenowe, które zanotowała filia w ostatnim czasie. Niedawno tajwański Dell oferował w swoim sklepie 19-calowe panele LCD w cenie 15 dolarów za egzemplarz.

Tajwański oddział firmy Dell zanotował w ostatnich tygodniach dwie poważne wpadki związane z podaniem złej ceny produktów w swoim sklepie internetowym. Jeszcze niedawno klienci mogli poprzez witrynę zakupić 19-calowe monitory LCD w cenie 1. dolarów za egzemplarz. Teraz przyszedł czas na netbooki Dell Latitude E4300 o wartości rynkowej ponad 2 tys. dolarów - w niedzielę klienci przez osiem godzin kupowali urządzenia po 563 dolary i 40 centów. Łącznie złożono 40 tysięcy zamówień.

Obraz
© Monitor Cristal (fot. Dell)

Po wpadce z panelami LCD Dell przeprosił klientów, oznajmił, że unieważnia transakcje i zaproponował kupującym kupony zniżkowe o wartości 3. lub 90 dolarów w zależności od wartości zakupu. Tajwańska Komisja Ochrony Konsumentów orzekła jednak, że takie rozwiązanie jest "nie do zaakceptowania" i oświadczyła, że na pewno skorzysta z wszelkich dostępnych środków prawnych by pomóc klientom.
Dell ma zgodnie z ofertą na stronie internetowej dostarczyć klientom łącznie panele 19-calowych paneli LCD w cenie 1. dolarów za sztukę.
Dell nie wydał oficjalnego oświadczenia w sprawie. Firma zaznaczyła jedynie, że będzie współpracować z Komisją by znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)