Apple prześladowane za kolory

Apple prześladowane za kolory
Źródło zdjęć: © Apple

03.04.2008 17:30, aktual.: 04.04.2008 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z nabywców 20" iMaca poczuł się oburzony wprowadzającymi w błąd reklamami firmy Apple. Uznał, że jego monitor nie jest w stanie wyświetlić zadeklarowanych "milionów kolorów" i postanowił wytoczyć korporacji proces.

Zgodnie z materiałami reklamowymi, monitor miał wyświetlać "miliony kolorów". Jednak jak się okazuje, był to tylko chwyt marketingowy. W rzeczywistości LCD w iMacu wyświetlają zaledwie 26. tysiące barw. Jest powód do pozwu zbiorowego i żądania odszkodowania? Jest.

Obraz
© (fot. Apple)

Oskarżyciel w procesie sądowym powołuje się na fakt, że monitory wykorzystują pewien trik technologiczny. Wyświetlając z dużą szybkością ( zmiennością ) bardzo wiele podobnych odcieni, tworzą w ten sposób iluzję efektu pożądanej barwy. Dodaje jednak, że taka technika wyświetlania obrazu, powoduje problemy podczas edycji zdjęć i materiałów wideo, ponieważ rzeczywista głębia kolorów nie zostaje zachowana.

Wada może być tym trudniejsza do zaakceptowania, że - jak donoszą naukowcy z Duke University i University of Waterloo - Apple przyciąga artystów - http://www.pcworld.pl/news/144585.html.

Źródło: Associated Press

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)