Pierwszy symulator Boeinga 737 w Warszawie. Każdy może z niego skorzystać

Pierwszy symulator Boeinga 737 w Warszawie. Każdy może z niego skorzystać04.04.2016 09:16
Pierwszy symulator Boeinga 737 w Warszawie. Każdy może z niego skorzystać
Źródło zdjęć: © Boeing.com

Marzenie o pilotowaniu wielkiego pasażerskiego samolotu może już spełnić każdy. W Warszawie zainstalowany został pierwszy profesjonalny symulator boeinga 737. Z urządzenia mogą korzystać nie tylko profesjonalni piloci, ale wszyscy, którzy marzą o byciu kapitanem samolotu.

Marzenie o pilotowaniu wielkiego pasażerskiego samolotu może już spełnić każdy. W Warszawie zainstalowany został pierwszy profesjonalny symulator boeinga 737. Z urządzenia mogą korzystać nie tylko profesjonalni piloci, ale wszyscy, którzy marzą o byciu kapitanem samolotu. - Kabina jest dokładnym odwzorowaniem kokpitu boeinga 737 - zapewnia kapitan Artur Kielak, pilotujący na co dzień te maszyny. - To świetny symulator, żeby szkolić pilotów - dodaje.

Symulator lotu to urządzenie, które potrafi udawać rzeczywiste zachowanie statku powietrznego w locie, a także podczas startu i lądowania. Ten zamontowany w Warszawie to pełnowymiarowa, funkcjonalna replika kokpitu Boeinga 737. ze wszystkimi elementami sterującymi, które zachowują się dokładnie w taki sam sposób, jak to ma miejsce w prawdziwej maszynie.

Urządzenie umożliwia zapoznanie się z samolotem, poznanie jego właściwości, ale przede wszystkim pozwala trenować swoje umiejętności pilotażu. Możliwe jest symulowanie niemal dowolnych warunków pogodowych, usterek samolotu lub nagłych zdarzeń. Co ciekawe, można do niego usiąść bez licencji pilota i spróbować swoich sił za sterami jednej z najpopularniejszych maszyn na świecie.

Niestety, nie jest to najtańsza rozrywka. Za 1. minut lotu zapłacimy 249 zł (dodatkowe 5 minut otrzymamy gratis). Godzina lotu to już wydatek rzędu 699 zł. Symulator znajduje się w centrum skydivingu FlySpot przy trasie wylotowej na Ożarów Mazowiecki.

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)